Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rosyjski miliarder chce przejąć Arsenal

BBC.com podało, że pochodzący z Uzbekistanu miliarder Aliszer Usmanow chciałby zostać nowym właścicielem Arsenalu. Usmanow jest jedną z najbogatszych osób mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Aliszer Usmanow uznawany jest za jedną z najbogatszych osób, które prowadzą działalność na Wyspach Brytyjskich. Uzbek działa w branżach polegających na obrocie surowcami. Usmanow od kilku lat jest posiadaczem mniejszościowego pakietu w Arsenalu (ok. 30%), ale teraz chciałby zostać jedynym właścicielem londyńskiego klubu.

BBC.com donosi, że rosyjski miliarder złożył ofertę Stanowi Kroenke, który posiada pakiet 67% udziałów Arsenalu. Oferta ma opiewać na jeden miliard funtów. Na razie nie wiadomo, czy Amerykanin przyjmie tę propozycję. Kroenke niedawno zaznaczał, że nie chcę sprzedawać swoich udziałów w Arsenalu. 

Legenda Arsenalu Ian Wright zaznacza, że taka oferta jest dobrą informacją dla klubu, bo coś się w nim musi zmienić. Albo odejdzie Arsene Wenger, ale dojdzie do zmian w zarządzie. 

Usmanow nie jest jednak przeciwnikiem francuskiego szkoleniowca. Rosjanin uważa, że drużynę najpierw trzeba mocno dofinansować i sprowadzić kilku świetnych piłkarzy. Zdecydowanie inną wizję budowania klubu ma Amerykanin.

Zobacz wideo