Sensacyjna decyzja w I lidze. Niedawno byli liderem, dziś wyrzucili trenera

Ireneusz Mamrot nie jest już trenerem Górnika Łęczna. Taką decyzję przekazał klub w oficjalnym komunikacie opublikowanym w poniedziałek 11 grudnia. Jest to niemałe zaskoczenie - zespół z Lubelszczyzny miał naprawdę udany początek sezonu. - Zgodnie uznaliśmy, że dla dobra przyszłości zespołu Górnika nasze drogi w tym momencie muszą się rozejść - przekazał prezes klubu Adam Laskowski.

Na tydzień przed końcem pierwszej części sezonu 2023/24 w I lidze Górnik Łęczna zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Pierwszą porażkę zespół z Lubelszczyzny odniósł dopiero w 13. kolejce, co było zasługą między innymi bardzo dobrej pracy Ireneusza Mamrota, który objął stery w zespole w lutym. Ostatnie miesiące faktycznie były jednak słabsze w wykonaniu Górnika, co sprawiło, że podjęto konkretne decyzje ws. sztabu szkoleniowego. 

Zobacz wideo Żona Mateusza Masternaka opowiada o ich wspólnym marzeniu. "Jak się kogoś kocha"

Górnik Łęczna zwolnił trenera. Jest oficjalny komunikat

W poniedziałek 11 grudnia po południu klub z Łęcznej wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował o rozstaniu za porozumieniem stron z trenerem Ireneuszem Mamrotem, który pracował w Łęcznej od 26 lutego. To nie tylko pokłosie wysokiej porażki z Wisłą Kraków (0:4), ale też wyników w ostatnich tygodniach. 

- Serdecznie dziękujemy trenerowi Mamrotowi za dziesięć miesięcy wspólnej pracy. Zgodnie uznaliśmy, że dla dobra przyszłości zespołu Górnika nasze drogi w tym momencie musza się rozejść. Życzymy trenerowi wszystkiego dobrego i trzymamy kciuki za dalszy rozwój trenerskiej kariery - powiedział prezes Adam Laskowski cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Mamrot prowadził Górnika od lutego. W tym czasie zespół rozegrał 33 mecze, odniósł 11 zwycięstw, 14 remisów oraz osiem porażek. Pod jego zespół wywalczył średnio 1,42 punktu na mecz w lidze.

W ostatnim meczu rundy przeciwko Arce Gdynia zespół poprowadzi duet Tomasz Horwat oraz Daniel Rusek. To spotkanie zaplanowano na sobotę 16 grudnia na godzinę 17:30. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA