Lech Poznań został ukarany. UEFA bezlitosna

Lech Poznań został ukarany przez UEFA łączną grzywną w wysokości 113 tysięcy euro. To efekt użycia przez kibiców materiałów pirotechnicznych w spotkaniach z Austrią Wiedeń i Villarrealem. Dodatkowo klub będzie musiał zapłacić za organizacyjne wpadki.

Lech Poznań awansował do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Ich spotkaniom towarzyszyły jednak spore emocje, z którymi nie zawsze najlepiej radzili sobie kibice. Mowa o wyjazdowym meczu 5. kolejki z Austrią Wiedeń (1:1) i domowym spotkaniu z Villarrealem. Fani mistrzów Polski urządzili na stadionach pokazy pirotechniczne, za co teraz klub poniesie konsekwencje. 

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

Lech z karą od UEFA za incydenty podczas meczów w LKE

Mecz rewanżowy z Austrią Wiedeń odbył się 27 października. Na trybunach pojawiło się zdecydowanie więcej kibiców Lecha niż się spodziewano. Sektor gości na Generali Arena wynosi około 1500 miejsc, a łącznie na stadionie zasiadło aż 2500 fanów polskiego zespołu. Stworzyli oni niesamowitą atmosferę. Nie tylko głośno dopingowali piłkarzy Johna van den Broma, ale również odpalili race. Oczywiście korzystanie z przedmiotów pirotechnicznych jest zakazane przez UEFA, dlatego też organizacja przyjrzała się sprawie i ostatecznie wyciągnęła konsekwencje.

WCup Argentina France SoccerLeo Messi przeszedł do historii MŚ. Pobił legendarny rekord

Media donoszą, że Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) ukarała Lecha karą 60,25 tysiąca euro za użycie przez kibiców niedozwolonych narzędzi pirotechnicznych. Dodatkowo nałożono trzy tysiące euro kary za niewłaściwe zachowanie zespołu. Na tym jednak nie koniec.

UEFA przyjrzała się również incydentom z domowego spotkania Lecha z Villarrealem w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, które rozegrano 3 listopada. Tam również kibice użyli pirotechniki. Ostatecznie organizacja ukarała Lecha kolejnymi 37,75 tysiącami euro kary. Klub będzie musiał zapłacić również dodatkowe 12 tysięcy euro. To sankcja za blokowanie przejść na stadionie. Łącznie mistrzowie Polski będą musieli zapłacić aż 113 tysięcy euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 530 tysięcy złotych. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Rola dotyku w rozwoju dzieckaDotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Kolejny mecz w Lidze Konferencji Europy Lech Poznań rozegra 16 lutego. Tego dnia zmierzy się z Bodo/Glimt. Rewanż zaplanowano na 23 lutego. Zwycięzca dwumeczu awansuje do 1/8 finału rozgrywek. 

Więcej o: