Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Vuković odpowiada Bońkowi. "W innych krajach nie ma tematu. Ale my jesteśmy z Polski"

- Widziałem, co prezes Zbigniew Boniek napisał na Twitterze. No cóż. w innych krajach, jeśli ktoś poprosi o przełożenie meczu, to nie ma tematu czy publicznej dyskusji. Ale my jesteśmy z Polski - uśmiechnął się Aleksandar Vuković.
Zobacz wideo

Majecki - Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha - Vesović, Antolić (Martins), Carlitos, Nagy - Niezgoda, Kante. A na zmianę, żeby się nikt nie zmęczył: Novikovas, Gwilia, Luquinhas. Taki skład na niedzielny mecz z Wisłą Płock sugerował Aleksandarowi Vukoviciovi na Twitterze Zbigniew Boniek. Problem w tym, że chodziło o niedzielny mecz Legii Warszawa z Wisłą Płock. Czyli mecz, którego nie było, bo ekstraklasa zdecydowała się przełożyć spotkanie (ma odbyć się 16 września).

Otrzymaliśmy informację z UEFA, że mecz rewanżowy 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy Atromitos Ateny - Legia Warszawa został przełożony z czwartku 15 sierpnia na środę 14 sierpnia na godz. 19 czasu lokalnego. Zmianę tę wymusiły względy bezpieczeństwa, gdyż w Atenach 15 sierpnia swój mecz w rozgrywkach UEFA będzie rozgrywać także AEK. Jednocześnie dość wczesna godzina meczu Legii jest podyktowana faktem, że tego dnia odbywa się mecz o Superpuchar Liverpool – Chelsea i żadne spotkanie w ramach rozgrywek UEFA nie może toczyć się w tym samym czasie. W związku z tym, iż zmiana w terminarzu UEFA stwarza dodatkową przewagę dla greckiego klubu, Legia Warszawa zwróciła się do Ekstraklasy SA z prośbą o zmianę terminu meczu z Wisłą Płock, aby móc optymalnie przygotować się do meczu rewanżowego w Atenach

- cytowała Ekstraklasa SA na swojej stronie internetowej wypowiedź dyrektora operacyjnego Marcina Stefańskiego. Zaskoczony sytuacją i prośbą Legii wydawał się być jednak prezes PZPN Zbigniew Boniek, który na Twitterze napisał także, że: „każdy normalny piłkarz kocha grać środa-niedziela-środa. Słowo piłkarza”.

Aleksandar Vuković odpowiada Zbigniewowi Bońkowi

- No cóż… w innych krajach, jeśli ktoś poprosi o przełożenie spotkania, to nie ma tematu czy publicznej dyskusji. No, ale my jesteśmy z Polski - uśmiechnął się Aleksandar Vuković na wtorkowej konferencji prasowej, kiedy zapytany został o sugestie prezesa PZPN. - Tak, widziałem, co prezes Zbigniew Boniek napisał na Twitterze, jego pomysł na skład. Mogę jedynie powiedzieć, że w naszym odczuciu przełożenie tego meczu było istotne. Chcieliśmy kolejną dobę, by się przygotować, bo zaburzony został nasz rytm meczów, które rozgrywaliśmy w czwartki i w niedzielę - dodał Vuković. Początek meczu Atromitos - Legia w środę o 18.

Więcej o:
Komentarze (19)
Vuković odpowiada Bońkowi. "W innych krajach nie ma tematu. Ale my jesteśmy z Polski"
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 6 razy 6

  Polskie piekiełko w akcji. Im jest gorzej tym więcej głupich wypowiedzi i żadnej konstruktywnej. A polska piłka mocna jest tylko na twitterze, na boisku tak źle jeszcze nie było w historii polskiej piłki klubowej. I lepiej raczej nie będzie...

 • grzesiekg1

  Oceniono 3 razy 1

  Dla przypomnienia od 18.07 do 08.08 (3 tygodnie) Lega rozegrała 7 meczy: 18.07 Europa FC. 21.07 Pogoń Szczecina, 25.07 Kuopion Palloseura, 28.07 Korona Kielce, 01.08 07 Kuopion Palloseura, 04.08 Śląsk Wrocław, 08.08 Atromitos Ateny. Gdyby nie przełożenie meczu z Wisłą Płock to 14.08 byłby 9 mecz z rzędu co 3-4 dni. Nawet w fazie grupowej Ligi Mistrzów kluby grają co 2 tygodnie. Porównywanie z ligą angielską, niemiecką czy hiszpańską to jakiś absurd. My w rankingu lig jesteśmy koło czwartej dziesiątki. A i w tych lepszych ligach rzadko się zdarza taki natłok w terminarzu. Może gdyby to nie była Legia takiego szumu by nie było. Ale niestety tego problemu nie mają już Piast, Cracovia czy Lechia. Szkoda. Czas trochę pomyśleć a nie silić się na bezsensowne komentarze.

 • wozdo

  Oceniono 3 razy -1

  to jakaś paranoja - kto przesuwa mecze Borussi czy Bayernowi czy innym na zachodzie którzy grają co wtorek Ligę Mistrzów???? żenująca uległość wobec Legii

 • epik73

  Oceniono 5 razy -1

  Panie Zbigniewie szanowny jak Pan popatrzy w kalendarz to zobaczy Pan że kluby grają sobota - środa ew. piątek wtorek niedziela - czwartek

 • gregorecny

  Oceniono 7 razy -1

  Boniek zamiast na serio zajmować się szerokimi obowiązkami PZPN to woli wspierać klub żużlowy Polonię Bydgoszcz, grać w reklamach piwa tyskie czy firmie bukmacherskiej .Poza tym Boniek lubi grać rolę recenzenta dziennikarza który jest zły na Naszą piłkę. Gdy nadejdzie koniec tygodnia Prezes musi wracać do domu do słonecznej Italii bo rodzina czeka.

 • roki4

  Oceniono 6 razy -2

  Ty nie jesteś z Polski. Jedź sobie do tych innych krajów. Takiego "fachowca" przyjmą z otwartymi rękami. U nas wystarczająco dużo już spartoliłeś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX