Nowy rekord Ligi Mistrzów! Co za wejście piłkarza Realu Madryt

Real Madryt w kompromitującym stylu przegrał z Szachtarem Donieck (2:3), który jest rozbity przez koronawirusa. Warto jednak odnotować, że Vinicius Junior ustanowił nowy rekord LM, bo strzelił gola zaledwie 15 sekund po wejściu na murawę.

Grający w rezerwowym składzie Szachtar Donieck pokonał w Madrycie Real 3:2 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tym spotkaniu rekord Ligi Mistrzów poprawił Vinicius Juniorów, który strzelił gola zaledwie 15 sekund po wejściu na murawę. Rezerwowy Realu Madryt pojawił się na boisku w 59. minucie i jak podaje Opta, zaliczył najszybszego gola w Lidze Mistrzów od czasu, gdy Opta zaczęła śledzić pełne dane dotyczące LM. Miało to miejsce w sezonie 2006/2007.

Gol Viniciusa nie pomógł

Gol Viniciusa Juniora niewiele pomógł, choć wydawało się, że bramka młodego skrzydłowego na 2:3 tylko napędzi akcje Realu Madryt. Niewiele jednak brakowało, a Królewscy sami straciliby kolejną bramkę. Na ich szczęści Tete w sytuacji sam na sam z Courtois uderzył prosto w Belga.

Real w końcówce ograniczał się głównie do wrzutek, nie mając za bardzo pomysłu na sforsowanie mądrze grającej defensywy Ukraińców. Nie można w drugiej połowie odmówić piłkarzom z Madrytu chęci, ale te przyszły zbyt późno, by myśleć o punktach wywalczonych z Szachtarem. Więcej o samym spotkaniu można przeczytać tutaj.