Liga Mistrzów. Bayern - Benfica 5:1. Robert Lewandowski bohaterem. 50. i 51. gol w LM

Bayern Monachium rozbił Benfikę Lizbona 5:1 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu został Robert Lewandowski, który strzelił we wtorek 50. i 51. gola w Lidze Mistrzów.

77 meczów potrzebował Robert Lewandowski na strzelenie 50. i 51. gola w Lidze Mistrzów! Polak zdobył dwie bramki w spotkaniu z Benfiką Lizbona, a Bayern rozbił zespół z Portugalii 5:1. To oznacza, że drużyna Niko Kovaca jest już pewna awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wcześniej awans z grupy E wywalczył Ajaks Amstedam. Holendrzy wygrali we wtorek w Atenach z AEK-iem 2:0.

Arjen Robben zachwycił

Strzelanie w Monachium rozpoczął Arjen Robben. Holender przeprowadził świetną akcję prawą stroną boiska, zszedł do środka i fenomenalnym strzałem wyprowadził Bayern na prowadzenie. Drugiego gola Robben strzelił w 30. minucie. Kolejna indywidualna akcja i kolejny strzał lewą nogą.

Robert Lewandowski i jego wielki dzień

Dwa rzuty rożne i dwa gole Roberta Lewandowskiego. Gole, które pozwoliły Polakowi wyprzedzić Thierry'ego Henry'ego w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów w historii. Lewandowski potrzebował 77 meczów. Tylko Ruud van Nistelrooy i Lionel Messi potrzebowali mniej meczów na strzelenie 50. goli w Champions League.

Jedynego gola dla Benfiki w meczu z Bayernem strzelił w 47. minucie
Gedson Fernandes. Portugalczycy łatwo ograli defensywę Bayernu, ale była to dla nich jedyna miła chwila podczas spotkania w Monachium. Dzieła zniszczenia drużyny z Lizbony dokonał Franck Ribery. Francuz strzelił gola w 76. minucie.

Bayern Monachium z awansem

Bayern Monachium ma 13 punktów po pięciu meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna Niko Kovaca jest już pewna awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wcześniej awans z grupy E wywalczył Ajaks Amstedam. Holendrzy wygrali we wtorek w Atenach z AEK-iem 2:0. Sytuację w pozostałych grupach Ligi Mistrzów sprawdzicie TUTAJ