Legia Warszawa chce piłkarza Wisły Kraków. Ale ma dwóch rywali

Joseph Colley, który zimą 2022 roku dołączył do Wisły Kraków, wkrótce może opuścić klub. Obrońcą interesuje się Legia Warszawa, ale w wyścigu po niego ma dwóch rywali.

Legia Warszawa chce ściągnąć do swojego składu piłkarza Wisły Kraków. To Joseph Colley, który w dawnej stolicy Polski zagrał ledwie kilka miesięcy, bo trafił tam zimą 2022 roku. Informacje w tej sprawie przekazał Piotr Piotrowicz, były trener szwedzkich klubów, doskonale zorientowany w tamtejszym środowisku.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Legia powalczy o stopera Wisły Kraków z dwoma klubami

Legii bardzo zależy na sprawnym pozyskiwaniu kolejnych piłkarzy. W Warszawie nie chcą powtórki z minionego sezonu, który zakończyli dopiero w połowie tabeli ekstraklasy, a na przełomie roku nawet obawiali się nawet o spadek. 

Urodzony w Gambii, a wychowany w Szwecji stoper jest ważnym punktem planu transferowego stołecznych. Problem w tym, że nie są jedynymi, którzy chcą go pozyskać. 

Według informacji Piotrowicza 23-letniego piłkarza w barwach swoich klubów widzieliby także właściciele mołdawskiego Sheriffa Tyraspol oraz duńskiego Viborgu. Trwają negocjacje między trzema klubami i Wisłą Kraków. Głównym czynnikiem do ustalenia jest oczywiście cena. Trzy kluby są gotowe zapłacić za obrońcę, a Wisła oczekuje na jak największy zarobek.

Colley, chociaż dopiero zimą trafił do Krakowa, szybko stał się podstawowym zawodnikiem. W rundzie wiosennej ekstraklasy rozegrał 11 spotkań. Jednak z powodu spadku do I ligi, w Wiśle szykują się spore zmiany kadrowe. Jedną z nich ma być właśnie odejście 23-latka.

Młodzieżowy reprezentant Szwecji w latach 2015-2019 grał w zespołach młodzieżowych Chelsea, a potem na zasadzie wolnego transferu dołączył do Chievo. Już wcześniej wydawało się, że Colley przejdzie do Sheriffa Tyraspol, ale ostatecznie się zdecydował na Wisłę.

Więcej o: