Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Lecha podpisał kontrakt z Dynamem Kijów. Zagra tam od nowego roku

Wołodymyr Kostewycz w styczniu odejdzie z Lecha Poznań. 27-latek podpisał kontrakt z Dynamem Kijów, korzystając z tego, że jego umowa z "Kolejorzem" wygasa wraz z końcem bieżącego roku.

32 mecze, jeden gol i sześć asyst - to dorobek Wołodymyra Kostewycza w barwach Lecha Poznań w ubiegłym sezonie. Ukrainiec przez większość sezonu był podstawowym lewym obrońcą "Kolejorza", ale w końcówce rozgrywek stracił miejsce w pierwszej jedenastce na rzecz Tymoteusza Puchacza. I tego miejsca już raczej nie odzyska.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Wołodymyr Kostewycz podpisał kontrakt z nowym klubem. Nie poinformował o tym Lecha

Ukraińca za pół roku w Lechu już bowiem nie będzie. Kostewycz zdecydował się skorzystać z możliwości podpisania kontraktu z innym klubem w związku z tym, że jego obecny kontrakt w Poznaniu wygasa wraz z końcem roku. 27-latek związał się umową wstępną z Dynamem Kijów, o czym ukraiński klub poinformował na Twitterze.

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza Poznań", Kostewycz o podpisaniu kontraktu z Dynamem nawet nie poinformował władz Lecha. Nie wiadomo, kiedy umowa lewego obrońcy wyszłaby na jaw, gdyby klub z Kijowa nie pochwalił się nią w mediach społecznościowych. Trzeba jednak podkreślić, że Kostewycz obowiązku informowania Lecha o negocjacjach z innym klubem nie miał. W przypadku, gdy zawodnikowi pozostało mniej niż pół roku kontraktu, może on porozumieć się z inną drużyną bez wiedzy obecnego pracodawcy, a przede wszystkim bez żadnych konsekwencji.

Przeczytaj także: