Jagiellonia Białystok ma nowego trenera! To 44-letni Bułgar z doświadczeniem w Lidze Mistrzów

Iwajło Petew został nowym trenerem Jagiellonii Białystok - poinformował oficjalnie klub na swojej stronie internetowej. Bułgar podpisał kontrakt z zespołem do końca czerwca 2021 roku.
Zobacz wideo

Jagiellonia Białystok na początku grudnia rozstała się z Ireneuszem Mamrotem, który prowadził białostocki klub od czerwca 2017 roku. Tymczasowym trenerem został Rafał Grzyb, który miał pozostać na swoim stanowisku do końca roku, a w tym czasie władze klubu miały znaleźć jego następcę. W poniedziałek poinformowano, że jest nim 44-letni Bułgar, Iwajło Petew.

Iwajło Petew w swojej karierze prowadził już takie zespoły jak Łudogorec, Lewski Sofia, AEL Limassol, Dinamo Zagrzeb czy Omonię Nikozja. Z AEL-em był bliski awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, jednak przegrał decydujący dwumecz z Tottenhamem 1:5. Niedługo później został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Bułgarii.

Po odejściu z reprezentacji trafił do Dinama Zagrzeb, z którym zagrał w Lidze Mistrzów. Później pracował na Cyprze, a ostatnim klubem, który prowadził, było arabskie Al Qadisiyah. Stracił jednak pracę z końcem czerwca tego roku, gdy nie udało mu się zrealizować celu, jakim było utrzymanie w lidze. Bułgar podpisał kontrakt z Jagiellonią do końca czerwca 2021 roku.

Więcej o: