Helstrup bohaterem Arki! Goście uratowali remis z Wisłą Płock w doliczonym czasie gry

Wisła Płock zremisowała na własnym stadionie z Arką Gdynia 1:1. Remis w 93. minucie spotkania uratował strzałem głową Frederik Helstrup. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył tuż po przerwie Oskar Zawada.

Znacznie lepiej mecz rozpoczęli goście, jednak kolejne strzały Nalepy nie przynosiły skutku, bo najpierw pewnie interweniował Żynel, a potem strzał zawodnika Arki Gdynia był zdecydowanie zbyt mocny. Z każdą minutą coraz lepiej zaczynali grać piłkarze Wisły Płock, aż w 18. minucie groźny strzał oddał Oskar Zawada. Piłka jednak minimalnie minęła słupek bramki Steinborsa. Kolejne akcje nie przynosiły jednak realnego zagrożenia, a pierwszą połowę najlepiej podsumuje statystyka celnych strzałów - 1:0 dla Arki.

Znakomicie w drugą połowę weszli płocczanie. Fantastyczną akcję na skrzydle przeprowadził Stevanović, który dośrodkował w pole karne, a podanie przeciął Zawada, który z bliskiej odległości pokonał Steinborsa. Dla napastnika Wisły był to już 5. gol zdobyty w pięciu ostatnich meczach. Tym samym w znaczący sposób może przyczynić się do utrzymania gospodarzy w piłkarskiej ekstraklasie. Na boisku pojawił się Zarandia, który próbował strzałów z dystansu, jednak pewnie bronił Żynel.

W końcówce meczu świetną okazję miał Deja, który znalazł się doskonałej sytuacji na doprowadzenie do wyrównania, jednak strzelił w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Żynel, który bez trudu odbił piłkę. W 93. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kapitalny strzał głową oddał Frederik Helstrup, ratując punkt drużynie prowadzonej przez Jacka Zielińskiego. Wynik ten oznacza, że w przypadku zwycięstwa Śląska Wrocław w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, Wisła Płock będzie miała tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, a Arka Gdynia - jeden.