Legia Warszawa może pobić transferowy rekord ekstraklasy. Iuri Medeiros: Byłbym dumny

- Chciałbym tu zostać, ale w tej sprawie nie wszystko zależy ode mnie - powiedział Iuri Medeiros w rozmowie z "Super Expressem". Portugalski pomocnik przebywa aktualnie na wypożyczeniu w Legii Warszawa. W przypadku chęci wykupienia zawodnika, mistrzowie Polski będą musieli zapłacić Sportingowi aż 6 mln euro. Żaden klub Ekstraklasy jeszcze nigdy w historii nie zapłacił tyle za piłkarza.
Zobacz wideo

- Choć nie wiem, co przyniesie przyszłość, to chciałbym zostać w Legii Warszawa. Czuję się tu bardzo dobrze, decyzja o przyjściu tutaj była bardzo trafiona. Jestem tu dobrze traktowany, mam coraz więcej okazji do gry, czuję się coraz lepiej pod każdym względem - przyznał Iuri Medeiros w rozmowie z "Super Expressem".

Legia Warszawa musiałaby zapłacić 6 mln euro za Medeirosa

Portugalczyk przyznał, że gdyby teraz otrzymał do podpisania umowę z Legią, bez wahania by to zrobił. Problemem jest jednak kwota, jaką mistrzowie Polski musieliby zapłacić za niego lizbońskiemu Sportingowi. Ewentualny wykup kosztowałby ich bowiem aż 6 mln euro, czyli tyle, ile żaden polski klub nie zapłacił nigdy za piłkarza. - To bardzo duże pieniądze jak na polskie warunki. Ale powiem tak: byłbym dumny, bardzo by mi się podobało, gdyby Legia się zdecydowała na taki krok, gdybym został najdroższym piłkarzem w historii polskiej ligi.

Obecnie najdroższym piłkarzem jest Joao Amaral, który przyszedł do Lecha Poznań za 1,5 mln euro. 24-letni Medeiros w tym sezonie rozegrał w barwach Legii 12 spotkań, w których strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. W ostatnim czasie zaczął wyrastać na jednego z najlepszych piłkarzy warszawiaków, co udowodnił m.in. w spotkaniu z Pogonią Szczecin (3:1), w którym popisał się zdobyciem fenomenalnej bramki. Sam piłkarz przyznaje jednak, że wciąż nie osiągnął najlepszej możliwej dyspozycji. - Trochę jeszcze więcej pewności siebie muszę zyskać, wtedy będzie mi się grało jeszcze lepiej. Myślę, że obecna forma to takie 90 procent tego, co mogę pokazać - ocenił.

Więcej o: