Wisła Kraków traci kolejnego piłkarza! Oficjalnie

Dawid Kort nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. Kontrakt 23-letniego pomocnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wcześniej z krakowskim klubem pożegnał się Zoran Arsenić.
Zobacz wideo

Dawid Kort rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z Wisłą Kraków - poinformowała oficjalna strona krakowskiego klubu. 23-letni środkowy pomocnik w Wiśle spędził jedną rundę. W 20 występach w Lotto Ekstraklasie strzelił trzy gole.

- Nie miałem wyjścia, musiałem też pomyśleć o sobie. Długo będę pamiętał podziękowanie kibiców po meczu z Lechem Poznań, to było coś niesamowitego - powiedział Kort po rozwiązaniu kontraktu.

Dawid Kort jest jednym z dwóch piłkarzy, którzy złożyli w trakcie sezonu wezwanie do zapłaty zaległych pieniędzy. Drugim był Jesus Imaz - informowała "Gazeta Krakowska". Mateusz Miga z Katowickiego Sportu dodał, że klub wziął kolejną pożyczkę i spłacił zadłużenie wobec dwóch zawodników.

Dawid Kort trafił do Wisły Kraków z Pogoni Szczecin na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej reprezentował barwy Bytovii Bytów i Floty Świnoujście.

Policja weszła do Wisły Kraków

Policja weszła we wtorek do klubu Wisła S.A. i Towarzystwa Sportowego Wisła - poinformował Szymon Jadczak, dziennikarz TVN. Prokuratura Okręgowa w Krakowie rozpoczyna śledztwo w sprawie nieprawidłowości, których miały się dopuścić zarządy Wisły Kraków SA i Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Więcej o: