Ekstraklasa. Peszko i Jevtić zawieszeni, kluby ukarane

Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) został zawieszony przez Komisję Ligi na cztery mecze za czerwoną kartkę w niedzielnym meczu z Legią. Na trzy spotkania zawieszony będzie Darko Jevtić w związku z czerwoną kartką w meczu Jagiellonia - Lech.

Peszko w ostatniej kolejce ekstraklasy ostro sfaulował Vadisa Odjidję-Ofoe, za co od razu został ukarany czerwoną kartkę. Komisja Ligi uznała, że piłkarz popełnił „faul narażający zdrowie przeciwnika” i zawiesiła go na cztery spotkania. Po tym meczu kary finansowe dostały też oba klubu.

Legia Warszawa ma zapłacić 40 tys. zł „w związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa – Lechia Gdańsk w 37. kolejce LOTTO Ekstraklasy oraz incydentem, jaki miał miejsce po meczu na płycie boiska”, a Lechia zapłaci 20 tys. za to, jak zachowywali się jej kibice.

Za zachowanie swoich kibiców karę zapłaci też Jagiellonia - 30 tys. zł - a dodatkowo, jej fani nie będą mogli pojechać na dwa pierwsze wyjazdowe mecze nowego sezonu.

Najbardziej okazałą finansową karę otrzymał spadkowicz, Ruch Chorzów. W związku z zachowaniem kibiców oraz nieodpowiednią organizacją meczu z Górnikiem Łęczna, chorzowski klub będzie musiał zapłacić 60 tysięcy złotych kary, będzie miał zamknięty stadion w 2 meczach mistrzowskich oraz dostał karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców w rozgrywkach mistrzowskich do końca 2017 roku.

Od kar przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. 

Więcej o: