Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Adam Matuszczyk: Będę grał dla drużyny Smudy

PRZEGLĄD PRASY. - Jeśli Tomek Bandrowski trochę się podszkoli technicznie, to razem z Matuszczykiem na Euro 2012 będą taką parą jak Iniesta i Xavi w Barcelonie. - mówi na łamach ?Rzeczpospolitej? Franciszek Smuda.

Adam Matuszczyk dostał od Franciszka Smudy powołanie na najbliższe mecze towarzyskie z Finlandią (29.05), Serbią (2.06) i Hiszpanią (8.06). Piłkarz FC Koeln pierwszy raz na zgrupowanie reprezentacji Polski miał pojechać w styczniu. Nie mógł jednak polecieć do Tajlandii, ponieważ był potrzebny w klubie. 21-letni piłkarz musiał zastąpić kontuzjowanego Portugalczyka Maniche. W Bundeslidze zagrał dziewięć razy, w meczu z Hoffenheim strzelił dwie bramki. Zebrał bardzo wysokie noty, zadziwił przygotowaniem fizycznym.

- Mało jest takich piłkarzy, bo to nie jest tylko defensywny pomocnik. Adam bardzo przydaje się też w ataku. Jeśli Tomek Bandrowski trochę się podszkoli technicznie, to razem z Matuszczykiem na Euro 2012 będą taką parą jak Iniesta i Xavi w Barcelonie. Zabiegają wszystkich i nikomu nie odpuszczą - czytamy wypowiedź Smudy w "Rzeczpospolitej".

Matuszczyk od blisko 20 lat mieszka w Niemczech, jednak bardzo sprawnie posługuje się językiem polskim. Od niedawna legitymuje się też polskim paszportem. Urodzony w Gliwicach piłkarz bardzo chce grać w pierwszej reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma już cztery występy w kadrze Andrzeja Zamilskiego. - Dobrze czuję się na zgrupowaniach w Polsce, koledzy mnie zaakceptowali - mówi Matuszczyk i dodaje - Decyzję (o grze - przyp. red.) podjąłem dawno, będę grał dla drużyny Smudy. Euro 2012? Czy może być coś piękniejszego niż gra w zespole gospodarzy? - pyta retorycznie piłkarz.

Więcej o: