Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jan Oblak rozpływa się w zachwytach nad Robertem Lewandowskim

- Robert Lewandowski to gwiazda. Wielki napastnik, kompletny: mierzyliśmy się w Lidze Mistrzów. A czy ja czuję się gwiazdą swojej reprezentacji? Nie, nie czuję. My jesteśmy drużyną - powiedział Jan Oblak, bramkarz reprezentacji Słowenii, która w piątek o 20.45 podejmie w Lublanie reprezentację Polski.
Zobacz wideo

Polska - 12, Słowenia - pięć i dopiero czwarte miejsce w grupie. - Nie patrzymy już za siebie. Nie możemy. Wiadomo, że każdy mecz jest trudny, że tak samo będzie w piątek. Bo Polska to klasowy zespół, mający wielu znanych piłkarzy - zaczął czwartkową konferencję Jan Oblak.

- Pytacie mnie o Lewandowskiego. Wiadomo: to gwiazda. Wielki napastnik, kompletny: mierzyliśmy się w Lidze Mistrzów [w fazie grupowej sezonu 2016/17; Lewandowski w drugim spotkaniu pokonał Oblaka, Bayern wygrał w Monachium 1:0]. A czy ja czuję się gwiazdą swojej reprezentacji? Nie, nie czuję. My jesteśmy drużyną. Musimy być razem. Bo tylko pozytywnym nastawieniem i wiarą w sukces, jesteśmy w stanie osiągnąć coś pozytywnego - podkreślił Oblak.

Matjaż Kek: Wygrać z Polską to byłoby coś

- Nie pamiętam, żeby nas stadion przed meczem był pełen, by wykupione zostały wszystkie bilety. To fantastyczna wiadomość. Dla obu drużyn, ale przede wszystkim dla nas - powiedział Matjaż Kek, selekcjoner reprezentacji Słowenii, który pojawił się na czwartkowej konferencji wraz z Oblakiem. Piszemy, że wraz z nim, bo większość pytań kierowano jednak do bramkarza Atletico. - Polska ma dużo jakości, ale to dobrze, bo jeśli z kimś z takim wygrywasz, zawsze łapiesz dużo pewności. Nie zawiedziemy - podkreślił Kek. Początek meczu Słowenia - Polska w piątek o 20.45.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ