Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski z Meksykiem?

Jeżeli reprezentacja Polski wywalczy w październiku awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, to w listopadzie rozegra towarzyskie spotkanie z Meksykiem. Będzie to pierwszy rywal kadry Adama Nawałki spoza Europy.

Już wiadomo, że Meksykanie w listopadzie przylecą do Europy. Potwierdził to tamtejszy związek piłki nożnej, który na razie nie chce zdradzać kto będzie rywalem reprezentacji prowadzonej przez trenera Juana Carlosa Osorio. 

- To prawda, że zagramy w Europie, prowadzimy na ten temat rozmowy, ale nic nie zostało jeszcze podpisane. Nie zostały jeszcze zawarte również żadne klauzule, ponieważ nasz ewentualny rywal wciąż walczy o awans na przyszłoroczne mistrzostwa - powiedział dyrektor generalny meksykańskiego związku piłki nożnej, Dennis Te Kloese.

Jak jednak informują meksykańskie media, wspomnianym rywalem ma być własnie reprezentacja Polski, która pod wodzą Adama Nawałki nie grała jeszcze z żadną drużyną spoza Europy. 

Warunkiem koniecznym do zorganizowania meczu towarzyskiego jest zapewnienie sobie awansu na MŚ w Rosji przez Polskę już po październikowych spotkaniach z Armenią (05.10) i Czarnogórą (08.10). Jeśli biało-czerwonym by się to nie udało, to w listopadzie graliby oni w barażach. W przypadku awansu po najbliższych meczach el. MŚ, oprócz starcia z Meksykiem, zespół Adama Nawałki zmierzy się również z Urugwajem.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ