El. MŚ 2018. Sytuacja Polski się skomplikowała [SYTUACJA W GRUPIE]

Porażka reprezentacji Polski z Danią 0-4 sprawiła, że sytuacja Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2018 nieco się skomplikowała.

Podopieczni Adama Nawałki pozostali liderami grupy E z 16 pkt. Mają jednak już tylko trzy punkty przewagi nad Czarnogórą i Danią, które mają po 13 pkt. Pozostałe drużyny - Rumunia, Armenia i Kazachstan - już nie powinny liczyć się w walce o awans.

Do końca eliminacji zostały jeszcze trzy kolejki. W poniedziałek Polska zagra w Warszawie z Kazachstanem, a w październiku z Armenią w Erewaniu i na zakończenie eliminacji z Czarnogórą na Stadionie Narodowym. Polsce do pewnego awansu wystarczy zdobycie 7 punktów w tych trzech meczach.

Jeśli Polsce nie uda się zdobyć przynajmniej tylu punktów to niezwykle ważne będą wyniki innych drużyn. Kluczowe będzie starcie Czarnogóry z Danią (5 października). Ewentualny remis w tym meczu sprawiłby, że Polsce do awansu wystarczyłoby już pięć punktów (zakładając, że nie przegra z Czarnogórą).

Co ważne, przy równej liczbie punktów liczy się różnica bramek, a następnie gole strzelone. Dopiero potem liczą się bezpośrednie mecze.

Tabela:

1. Polska 16 pkt bramki 15-11

2. Czarnogóra 13 17-7

3. Dania 13 14-6

4. Rumunia 9 8-7

5. Armenia 6 7-15

6. Kazachstan 2 4-19

Pozostałe spotkania:

4 września

Armenia - Dania

Czarnogóra - Rumunia

Polska - Kazachstan

5 października

Armenia - Polska

Czarnogóra - Dania

Rumunia - Kazachstan

8 października

Dania - Rumunia

Kazachstan - Armenia

Polska - Czarnogóra

Więcej o: