MŚ 2014. Mariusz Lewandowski: Dla Ukraińców to będzie mecz ostatniej szansy

PRZEGLĄD PRASY. - Wszyscy na Ukrainie są zgodni, że mecz z nami jest dla nich ostatnią szansą na dalszą walkę o awans do mistrzostw świata - mówi w rozmowie z ?Polską The Times? Mariusz Lewandowski. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Ukraina w piątek od 20.45 w Sport.pl.

Lewandowski w reprezentacji Polski rozegrał 64 spotkania, ale ostatnie w 2009 roku. 33-letni zawodnik gra obecnie na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy w zespole PFK Sewastopol. Wcześniej reprezentował barwy Szachtara Donieck. W sumie na Ukrainie gra nieprzerwanie od 2001 roku.

W piątek Polska zmierzy się z Ukrainą w kwalifikacjach do mistrzostw świata. W tabeli grupy H Polska jest trzecia z pięcioma punktami w trzech meczach. Ukraina w trzech spotkaniach zgromadziła tylko dwa punkty i zajmuje przedostatnie piąte miejsce.

- Wszyscy na Ukrainie są zgodni, że mecz z nami jest dla nich ostatnią szansą na dalszą walkę o awans do mistrzostw świata. Tu nikt nie ma wątpliwości, że ten mecz jest decydujący, taki mecz o wszystko - mówi Lewandowski w wywiadzie dla "Polski The Times" .

Lewandowski podkreśla, że Polskę czeka trudna przeprawa. - Na pewno potencjał mają ogromny i potrafią wygrać z silniejszym przeciwnikiem - mówi o Ukraińcach. - Wydaje mi się, że mają problem z mobilizacją, grając ze słabszymi drużynami. Moje słowa może potwierdzić ich remis ze słabą Macedonią - dodaje.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: