Reprezentant Niemiec ma problem. Zostaje w kraju przed MŚ 2022

W ubiegły weekend dobiegły końca tegoroczne rozgrywki ligowe, więc zawodnicy udają się na zgrupowania narodowych kadr przed mistrzostwami świata w Katarze. Taki zamiar miał również Marc-Andre ter Stegen, lecz - jak poinformował niemiecki związek - zachorował i na razie pozostanie w Niemczech.
Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

Kadra prowadzona przez Hansiego Flicka swoje krótkie zgrupowanie przed mundialem odbędzie w Omanie. Z 26 powołanych zawodnik zabraknie tam golkipera FC Barcelony. Oficjalny komunikat wydała niemiecka federacja: - "Marc-Andre ter Stegen początkowo nie poleci z drużyną na krótki obóz treningowy przed mundialem w Omanie, z powodu infekcji żołądkowo-jelitowej. Na razie pozostanie we Frankfurcie i wyruszy w podróż najszybciej jak to tylko będzie możliwe"

Największy nieobecny i pechowiec MŚ 2022. FatumNajwiększy nieobecny i pechowiec MŚ 2022. Fatum

Niepodważalna "jedynka"

30-latek w tym sezonie wrócił do swojej doskonałej dyspozycji. W dużej mierze dzięki jego świetnym występom FC Barcelona jest liderem La Liga. W rozgrywkach ligowych, w 14. kolejkach, aż jedenastokrotnie notował czyste konto. Ponadto ma najwyższy procent obronionych strzałów - 87,5%.

Mimo to niekwestionowaną "jedynką" w reprezentacji Niemiec pozostaje Manuel Neuer. 36-latek niedawno wrócił do bramki Bayernu po wyleczeniu urazu barku. Trzecim powołanym bramkarzem przez Hansiego Flicka na tegoroczny mundial w Katarze jest Kevin Trapp. 

Marc-Andre ter Stegen wystąpił w narodowych barwach 30 razy. Debiutował w 2012 roku.

Więcej o: