Ogromne straty w PZPN w ostatnim roku. Pierwszy raz od bardzo dawna

Podczas środowego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiego Związku Piłki Nożnej przedstawiono raport finansowy za ubiegły rok. Z powodu pandemii związek zanotował ogromne straty i po raz pierwszy od dawna kończy rok na minusie.

W środę w jednym z warszawskich hoteli odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Piłki Nożnej, w trakcie którego wybrano nowego prezesa związku. Został nim były prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza, który uzyskał 92 ze 118 głosów delegatów. 

Zobacz wideo Bitwa o fotel prezesa PZPN. "Jestem zniesmaczony unikaniem debaty"

Pandemia uderzyła w PZPN. Ogromne starty

Środowe wybory były także oficjalnym pożegnaniem Zbigniewa Bońka ze stanowiskiem prezesa, który sprawował swoją funkcję przez dwie kadencje - od 2012 roku. Przedstawiono także raport finansowy PZPN za ubiegły rok. Wynika z niego, że związek z powodu pandemii zanotował ogromną stratę. 

Marek Koźmiński i Cezary Kulesza podczas wyborów na prezesa PZPNZnamy ekipę Cezarego Kuleszy! To oni będą rządzić PZPN-em

Eugeniusz Nowak, który jest wiceprezesem ds. organizacyjno-finansowych w Polskim Związku Piłki Nożnej w swoim wystąpieniu przekazał, że strata PZPN w 2020 r. wyniosła aż 54 miliony złotych. Wszystko to spowodowane jest pandemią Covid-19, która wygenerowała dodatkowe wydatki na poziomie 100 milionów złotych, z czego badania pod kątem koronawirusa kosztowały 3 miliony, zaś 48 milionów, to wsparcie solidarnościowe dla klubów.

Marek KoźmińskiMiażdżące komentarze po wyborach prezesa PZPN. "Zero refleksji"

W 2020 roku związek zanotował także dużo mniejsze przychody niż rok wcześniej, co również jest związane z pandemią. Z przedstawionego porównania wynika, że w 2019 roku PZPN zasiliło 280 milionów złotych, a już rok później 220 milionów. 

Więcej o: