Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marian Cisovsky zmarł na nieuleczalną chorobę. Były piłkarz miał 40 lat

W niedzielę w wieku 40 lat zmarł Marian Cisovsky, były reprezentant Słowacji i piłkarz m.in. Viktorii Pilzno. Obrońca cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

Piłkarska społeczność wiedziała, że Marian Cisovsky zmaga się z nieuleczalnym stwardnieniem zanikowym bocznym. W niedzielę poinformowano, że były reprezentant Słowacji nie żyje. Miał żonę i trójkę dzieci. O jego śmierci poinformowała Viktoria Pilzno. - Z ciężkim sercem musimy ogłosić, że Marian Cisovsky opuścił nas na zawsze - poinformował klub w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Lazio - Fiorentina 2:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Marian Cisovsky wystąpił 15 razy w reprezentacji Słowacji. W kadrze zadebiutował w 2002 roku, a ostatni mecz rozegrał w 2013 roku. Karierę piłkarską zakończył rok później, w barwach Viktorii Pilzno. Polscy kibice mogli go bliżej poznać w 2013 roku, w meczu towarzyskim z reprezentacją Polski, gdy jako selekcjoner debiutował Adam Nawałka.

Cisovsky w swojej karierze wystąpił także w Lidze Mistrzów, rozgrywając w niej łącznie 9 spotkań w sezonach 2011/2012 i 2013/2014. W 2000 roku pojechał wraz z młodzieżową reprezentacją Słowacji na igrzyskie olimpijskie w Sydney.

Przeczytaj także: