Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacja! BATE Borysów straciło mistrzostwo Białorusi po raz pierwszy od 13 lat

Dynamo Brześć w niedzielę wygrało 1:0 z Vitebskiem. Dzięki temu zespół prowadzony przez Marcela Lickę zapewnił sobie tytuł mistrza Białorusi. Jest to o tyle zaskakujące, że po raz pierwszy od 2005 roku mistrzem nie zostało BATE Borysów.

W niedzielę rozgrywana była 29. kolejka ligi białoruskiej, która jest rozgrywana systemem wiosna-jesień. Liderujące w tabeli Dynamo Brześć miało 5 punktów przewagi nad BATE Borysów i meczem z Vitebskiem mogło zapewnić sobie tytuł mistrzów Białorusi. W 38. minucie jedyną bramkę zdobył Khoblenko, co wystarczyło, aby świętować mistrzostwo kraju.

Zobacz wideo, w którym Łukasz "Juras" Jurkowski został zszokowany faktem, ile zarabiają profesjonalni gracze esportowi:

Zobacz wideo

Tym samym po raz pierwszy od 2005 roku, gdy mistrzem Białorusi został Szachcior Soligorsk, tytułu mistrzowskiego nie zdobyło BATE Borysów. Przerwana została więc seria, w której klub z Borysowa zdobył 13 kolejnych mistrzostw kraju.

Dla Dynama Brześć to pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu, założonego w 1960 roku. W przeszłości tylko raz udało się zająć miejsce na podium - w 1992 roku, gdy sklasyfikowano ich na 3. miejscu w ligowej tabeli. Udało się jednak aż trzykrotnie zdobywać Puchar Białorusi - w 2008, 2017 i 2018 roku.