Polacy zaczęli mundial w Meksyku od wygranych z Kostaryką i Kolumbią (obie po 1:0). Wygrana lub remis z Japonią mogły zagwarantować pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w losowaniu par kolejnej rundy. Polacy przegrali i spadli na trzecie miejsce w grupie C.
To oznacza, że w 1/8 finału biało-czerwoni zagrają z reprezentacją Haiti, która sensacyjnie wygrała grupę i wyprzedziła wicemistrzów świata - reprezentację Angoli.
Mecz 1/8 finału odbędzie się w czwartek 1.11 o godz. 22.
Polacy walczą o złoto
Na poprzednim mundialu Polacy zajęli czwarte miejsce, rok temu na mistrzostwach Europy zajęli trzecie miejsce. Teraz, jak mówi jeden z najlepszych piłkarzy naszej kadry, Bartosz Łastowski, jadą po złoto. Tego, że Polacy pojechali po triumf pewien jest również ambasador ampfutbolistów, Robert Lewandowski. - Jesteście gotowi na wielki sukces, słońce w Meksyku świeci dla was - twierdzi.