Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krychowiak skomentował transfer do Lokomotiwu Moskwa

W sezonie 2018/2019 Grzegorz Krychowiak będzie bronił barw Lokomotiwu Moskwa. Tydzień po transferze reprezentant Polski skomentował przenosiny do stolicy Rosji.

Dla Krychowiaka Lokomotiw będzie trzecim klubem w ciągu trzech lat. Po odejściu z Sevilli do Paris Saint-Germain Polak nie tyle zatrzymał się w piłkarskim rozwoju, co zaczął w nim cofać. W Paryżu został szybko skreślony przez Unaia Emerego, a rok spędzony na wypożyczeniu w West Bromwich Albion, gdzie zawodnik miał wrócić do dawnej formy, zakończył się fiaskiem – Krychowiak znalazł się nawet w jedenastce najgorszych piłkarzy Premier League ubiegłego sezonu.

"Patrzę tylko przed siebie"

Teraz środkowy pomocnik otrzymał szansę od aktualnego mistrza Rosji Lokomotiwu Moskwa, który podobnie jak WBA, wypożyczył go z PSG na jeden sezon. - To ciekawy projekt. Mistrz kraju, który zagra w Lidze Mistrzów. Wiem, że klub ma wielkie ambicje. Rosja to dla mnie nowe wyzwanie. Ostatni rok w Anglii miałem trudny, ale patrzę tylko przed siebie – tłumaczy w rozmowie ze "Sport Express" Krychowiak.

Krychowiak wyceniony na 10 mln euro

Jeśli Polak przekona do siebie rosyjskich działaczy, następnego lata Lokomotiw może go wykupić z Paryża za 10 milionów euro – taka klauzula znalazła się w kontrakcie. Transfer definitywny do Moskwy oznaczałby jednak dla Krychowiaka prawdopodobnie niższe zarobki. Obecnie zarabia pięć milionów euro, ale połowę jego pensji w czasie wypożyczenia do Lokomotiwu będzie opłacać PSG.

W nowym klubie Krychowiak będzie grał z kolegą z reprezentacji Maciejem Rybusem, który w poprzednim sezonie regularnie występował w pierwszym składzie Lokomotiwu.