"France Football" przeprasza Andresa Iniestę

W trakcie swojej kariery Andres Iniesta wygrał wiele trofeów, zarówno tych drużynowych, jak i indywidualnych. Zabrakło jednak Złotej Piłki, za co przeprasza redakcja France Football, która organizuje ten plebiscyt.

Po zakończeniu sezonu 2017/2018 Andres Iniesta po 16 latach odejdzie z FC Barcelony i swoją karierę będzie kontynuował w Chinach. W tym czasie 8-krotnie wygrał ligę hiszpańską (w bieżących rozgrywkach najprawdopodobniej 9 raz sięgnie po ten tytuł), 4 razy triumfował Ligę Mistrzów, a 5-krotnie podnosił Puchar Hiszpanii. Do tego kilka nagród indywidualnych w tym: Piłkarza Roku w Hiszpanii (w 2009 roku) oraz tytuł najlepszego zawodnika Euro 2012. Zabrakło jednak tej najważniejszej nagrody indywidualnej, czyli Złotej Piłki.

Jeden z dziennikarzy "France Football" Pascal Ferre napisał artykuł, w którym w imieniu swojej redakcji przeprasza Iniestę, że nigdy nie otrzymał tej nagrody. Sam też tytuł tekstu brzmi "Przepraszamy, Andres"

- Traktował rywali bez zawiści i pomagał Barcelonie wybrnąć z każdej opresji. Nigdy nie zrobił, ani nie powiedział niczego obraźliwego, bulwersującego. A na boisku udowadniał, że wciąż najważniejszym mięśniem piłkarza jest mózg. Wśród wielkich nieobecnych nazwisk na liście Złotej Piłki, właśnie to Iniesty jest najbardziej bolesne - napisał Ferre.

Należy też pamiętać, że przeprosiny mają charakter symboliczny, ponieważ to nie dziennikarze "France Football" wybierają najlepszego piłkarza sezonu (oni pełnią rolę jedynie organizatora), a selekcjonerzy, kapitanowie drużyn narodowych oraz dziennikarze światowych redakcji.

Najbliżej nagrody Hiszpan był w 2010 roku, kiedy zajął 2. miejsce. Wtedy musiał uznać wyższość kolegi z drużyny, Leo Messiego.

Zobacz wideo
Więcej o: