Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Varane uczył się od Jacka Bąka

Jeden z najlepszych środkowych obrońców na świecie i gwiazda Realu Madryt Raphael Varane przyznał, że w pierwszych latach kariery wzorował się m.in. na Jacku Bąku.

24-letni stoper jest wychowankiem Lens, którego barw w latach 2001-2005 bronił 96-krotny reprezentant Polski - Jacek Bąk. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Varane wyznał, że przyglądał się temu, jak gra Polak, i starał się od niego uczyć.

- Grałem z jego synem w juniorskich zespołach Lens. Bardzo mi imponowało, że jego tata był profesjonalnym piłkarzem i grał w pierwszym zespole. Podpatrywaliśmy go, jak gra. Kilka razy minęliśmy się w drzwiach szatni, ale nie miałem okazji z nim porozmawiać. Muszę też przyznać, że po prostu brakowało mi odwagi, aby poprosić go o wspólne zdjęcie - stwierdził Francuz.

Varane do Madrytu trafił z Lens w 2011 roku. Dziś, w wieku 24 lat, w klubowej piłce osiągnął już wszystko. Trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, dwa razy sięgał także po mistrzostwo Hiszpanii. Oprócz tego w jego kolekcji trofeów znajdują się dwa triumfy o Superpuchary Europy i Hiszpanii, dwa klubowe mistrzostwa świata oraz Puchar Króla. Na Euro 2016 razem z reprezentacją Francji Varane zdobył srebrny medal, przegrywając w finale z Portugalią.

Liga Mistrzów. Barcelona wygrywa z Romą, a Liverpool z Manchesterem City. "Na europejskich stadionach włoska piłka podaje oranżadę"