Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Thomas Mueller lepszy od... Isaaca Newtona? Mistrzowska odpowiedź Bayernu Monachium na Twitterze

Europejskie kluby piłkarskie coraz bardziej doceniają znaczenie mediów społecznościowych w dzisiejszych czasach, które są głównym narzędziem komunikacji z kibicami. Doskonale wiedzą o tym pracownicy Bayernu Monachium, którzy mistrzowsko odpowiedzieli na wpis Davida Letterlada na Twitterze, zaznaczając w nim osiągnięcia Thomasa Muellera.

W ostatnich latach aktywność europejskich klubów w mediach społecznościowych coraz bardziej się zwiększa. Najpopularniejsze drużyny poprzez interakcję z internautami zyskują tysiące nowych fanów, co później przekłada się na ich wyniki finansowe.

Dużą aktywność w portalach społecznościowych wykazuje m.in. Bayern Monachium, który udowodnił to kolejny raz, świetnie odpowiadając na wpis Davida Letterlada.

"Sir Isaac Newton miał zaledwie 23 lata, kiedy odkrył prawo grawitacji" - napisał Letterlad na Twitterze.

Na komentarz użytkownika zareagował amerykański profil Bayernu Monachium, który odpowiedział: "Thomas Mueller miał zaledwie 20 lat, kiedy został królem strzelców mistrzostw świata".

Mueller został najlepszym strzelcem mistrzostw świata w 2010 roku, w których reprezentacja Niemiec zajęła 3. miejsce. Zawodnik Bayernu Monachium zdobył wówczas pięć bramek, podobnie jak David Villa, Wesley Sneijder i Diego Forlan.

28-latek w pierwszej kadrze Bawarczyków gra od 2009 roku. Od tamtej pory rozegrał dla nich 416 spotkań, w których strzelił 165 goli i zaliczył 139 asyst.