Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lothar Matthaeus staje w obronie Roberta Lewandowskiego

W Niemczech wciąż nie milknie krytyka skierowana w kierunku Roberta Lewandowskiego po tym, jak menedżer kapitana reprezentacji Polski powiedział dziennikarzom, że napastnik miał pretensje do trenera i kolegów z zespołu o to, że ci nie pomogli mu w walce o tytuł króla strzelców. Teraz w obronie 28-latka stanął legendarny Lothar Matthaeus - wieloletni kapitan Bayernu Monachium.

W ostatniej kolejce minionego sezonu Bundesligi Robertowi Lewandowskiemu nie udało się zdobyć bramki, w tej sytuacji tytuł króla strzelców zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Jak przyznał niemiecki menedżer polskiego zawodnika - Maik Barthel, napastnik narzekał, że w przeciwieństwie do Aubameyanga, w walce o miano najlepszego snajpera ligi nie otrzymał on wsparcia od trenera i kolegów z drużyny.

Te słowa wywołały niemałe zamieszanie w niemieckich mediach, które zaczęły mocno krytykować Polaka, czego efektem były informacje o chęci opuszczenia Monachium przez Lewandowskiego, który łączony był z transferem m.in. do Realu Madryt i Chelsea Londyn. Teraz w obronie kapitana reprezentacji Polski stanęła legenda Bayernu - Lothar Matthaeus, który przez wiele lat był kapitanem "Bawarczyków" i niemieckiej kadry.

- Teatr wokół polskiego snajpera to nie żadna tragedia. Lewandowski wygłosił swoje zdanie, które wzbudziło trochę emocji, ale to pokazuje jego charakter, a także jego ogromne ambicje - powiedział 56-letni Niemiec na łamach dziennika "Bild".

Lewandowski swoje słowa tłumaczył złością i rozczarowaniem postawą drużyny. Wypowiedź Matthaeusa z pewnością ostudzi negatywne nastroje wśród kibiców monachijskiego klubu. Wszystko wskazuje na to, że Polak w przyszłym sezonie nadal będzie zawodnikiem drużyny Carlo Ancelottiego.