El. MŚ 2018. Remis Brazylii, zwycięstwo Argentyny

Brazylia tylko zremisowała na wyjeździe 2-2 z Paragwajem, natomiast Argentyna pokonała Boliwię 2-0 w 6. kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018 w Ameryce Południowej.

Paragwaj prowadził z Brazylią już 2-0 po golach Dario Lezcano oraz Edgara Beniteza, ale "Canarinhos" zdołali wyrwać punkt po golach w końcówce - najpierw w 79. minucie trafił Ricardo Oliveira, a w doliczonym czasie gry gola strzelił Dani Alves.

Takich problemów nie miała Argentyna, która wygrała 2-0 z Boliwią. Wynik ustalono już w pierwszej połowie; najpierw trafił Gabriel Mercado, a potem Lionel Messi z rzutu karnego.

Pierwszą porażkę w tych eliminacjach poniósł Ekwador, który przegrał 1-3 na wyjeździe z Kolumbią. Dwie bramki zdobył Carlos Bacca, a jedną dołożył Sebastian Perez. Honorowe trafienie dla Ekwadoru zaliczył Michael Arroyo.

Urugwaj wygrał 1-0 z Peru po golu Edinsona Cavaniego. Za to Wenezuela uległa w meczu z Chile aż 1-4 - prowadziła 1-0 po golu Romulo Otero, ale po dwa gole Mauricio Pinilli i Arturo Vidala dały zwycięstwo Chilijczykom.

Po 6 z 18 spotkań eliminacji na czele znajdują się Urugwaj oraz Ekwador (po 13 pkt). Argentyna jest 3. z 11 pkt, natomiast na kolejnych miejscach znajdują się Chile i Kolumbia (po 10 pkt) oraz Brazylia i Paragwaj (po 9 pkt). Niewielkie szanse na grę w Rosji mają Peru (4 pkt), Boliwia (3 pkt) oraz Wenezuela (1 pkt). Na MŚ zakwalifikują się cztery czołowe zespoły, natomiast piąty zagra w barażach z najlepszą reprezentacją z Oceanii.

Grosicki jednym z najlepszych rezerwowych w Europie. Dołączy do panteonu wybitnych jokerów w historii futbolu? Oto oni! [WIDEO]