Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chiellini nowym kapitanem Juventusu

W czwartkowe południe Gianluigi Buffon ogłosił, że wraz z końcem sezonu odchodzi z Juventusu. Włoch był kapitanem "Starej Damy", w związku z tym klub musiał wybrać inną osobę na to miejsce.
Gianluigi Buffon Gianluigi Buffon Fot. Antonio Calanni / AP Photo

W czwartek po wielu miesiącach rozmów Gianluigi Buffon podjął decyzję, że po sezonie odchodzi z Juventusu. Legendarny włoski bramkarz nie zadecydował jednak jeszcze czy w związku z tym kończy jednocześnie karierę. Podczas oficjalnej konferencji prasowej przyznał, że ma wiele ofert zarówno tych związanych z byciem bramkarzem, jak i posad dyrektorskich.

Informacja o odejściu 40-latka z Juventusu, jest dobrą wiadomością dla Wojciecha Szczęsnego. W związku z decyzją Buffona, to Polak będzie od przyszłego sezonu podstawowym golkiperem 'Starej Damy'. Klub oficjalnie dzisiaj zakomunikował, że ustalenia sprzed rozpoczęcia sezonu, dalej są ważne. - Wydarzenia z tego roku nie zmieniają w najmniejszym stopniu planów Juventusu. Wiemy, że w przyszłym sezonie naszym podstawowym bramkarzem będzie Szczęsny - przekonuje Andrea Agnelli, prezydent 'Starej Damy'.

- W ostatnich miesiącach rozmawialiśmy z Andreą Agnellim na temat przedłużenia mojej współpracy z Juventusem. Mogłem się na to zdecydować, ale musimy zrozumieć, kiedy jest właściwy moment na odejście. Gdybym tu został, Szczęsny cierpiałby przez niepotrzebne porównania, które sprawiałyby, że też ja czułbym się niekomfortowo. Juventus ma teraz bramkarza, który już jest znakomity, ale jest o 13 lat młodszy ode mnie - przyznał Buffon

Odejście Buffona spowodowało jednak drobny kłopot. 40-letni bramkarz pełnił rolę kapitana zespołu. Jego następcą ma zostać Giorgio Chiellini.

'Nie mogę dać mu porad odnośnie bycia kapitanem. Przez 13 lat żył w pełni zżyty z drużyną zarówno na boisku, jak i w szatni, podczas treningów. W mojej opinii Giorgio perfekcyjnie nadaje się do roli kapitana zespołu. Życzę mu jak najlepiej i ma moje pełne poparcie' - stwierdził Buffon.