Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paweł Golański pomaga Legii zakontraktować nowego trenera?

Odkąd Legia zwolniła Romeo Jozaka w mediach przewijają się kolejne nazwiska trenerów, którzy mogą poprowadzić mistrzów Polski w przyszłym sezonie. Oto ci, o których najwięcej mówiło się w tym kontekście.
Gheorghe Hagi podczas konferencji prasowej Gheorghe Hagi podczas konferencji prasowej YouTube

Gheorghe Hagi

Zdaniem rumuńskiego dziennikarza Emanuela Rosu, Gheorghe Hagi jest jednym z trenerów, branych pod uwagę w kontekście objęcia Legii. Co więcej, jego zdaniem w rozmowach z Dariuszem Mioduskim pomaga Paweł Golański. Były reprezentant Polski przez wiele lat grał w m.in. w Steaule Bukareszt.

Rumuński portal "Sport.ro" pisze, że po wygraniu ligi z Viitorulem Hagi zamarzył znowu spróbować swoich sił zagranicą. W tym kontekście najwięcej mówi się o Polsce oraz Turcji. Strona potwierdza, że były polski zawodnik był widziany ostatnio w Rumunii. - Golański przyjechał na mecz ze Steauą i rozmawiał z Hagim. Nie wiem czy jest upoważniony przed Legię do prowadzenia oficjalnych rozmów, czy była to zwykła, luźna rozmowa - mówił Cristian Bivolaru dyrektor generalny Viitorulu.

Sam Hagi nie zamyka drzwi przed Legią. - Każdy klub, który zakwalifikuje się do europejskich pucharów będzie miał szansę mnie zatrudnić latem. - powiedział 53-latek.

Polska - Urugwaj, Adam Nawałka Polska - Urugwaj, Adam Nawałka Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Adam Nawałka

Wiele osób zaskakuje ta kandydatura. Mówi się, że selekcjoner reprezentacji Polski może zakończyć pracę niezależnie od wyniku podczas mundialu.

W kontekście Adama Nawałki wymienia się przede wszystkim kierunek włoski, chiński, ale nazwa Legii również przewija się w mediach. Mimo wszystko mało prawdopodobne jest, żeby selekcjoner trafił do klubu z Warszawy, ze względu na mistrzostwa świata, które będą trwać w trakcie okresu przygotowawczego przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2. Trener Legii Stanisław Czerczesow Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2. Trener Legii Stanisław Czerczesow LUKASZ CYNALEWSKI

Stanisław Czerczesow

Kibice mistrzów Polski miło wspominają kilkumiesięczną kadencję Stanisława Czerczesowa. Obecny selekcjoner reprezentacji Rosji zdobył mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski w roku stulecia klubu.

Co do możliwości powrotu Rosjanina do Warszawy szanse są raczej bardzo podobne do tych Adama Nawałki. Legioniści potrzebują bardzo szybko nowego szkoleniowca, a nie wiadomo ile potrwa przygoda 'Sbornej' na mundialu.

Temur Kecbaja Temur Kecbaja Twitter

Temur Kecbaja

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" Temur Kecbaja jest jednym z głównych kandydatów na szkoleniowca Legii. Gazeta informuje, że Dariusz Mioduski rozmawiał już z Gruzinem, a "prezentacja wypadła pozytywnie".

Kecbaja jest najbardziej znany ze swojej pracy z reprezentacją Gruzji (2009-2014). Oprócz tego prowadził cypryjskie Anorthosis i APOEL, greckie Olympiakos i AEK Ateny oraz rosyjski Orenburg. Obecnie jest bez pracy.

Dean Klafurić podczas uroczystości wręczenia pucharu po finale Pucharu Polski Legia Warszawa-Arka Gdynia Dean Klafurić podczas uroczystości wręczenia pucharu po finale Pucharu Polski Legia Warszawa-Arka Gdynia FOT. KUBA ATYS

Dean Klafurić

Chorwat został pierwszym trenerem Legii po tym, jak został zwolniony Romeo Jozak. Wiele osób spodziewało się, że drużyna pod wodzą Klafuricia nie będzie się różniła od tej, prowadzonej przez Jozaka.

Eksperci mylili się, ponieważ wraz ze zmianą na stanowisku pierwszego szkoleniowca Legii przyszły wyniki. Jak do tej pory 45-latek wygrał wszystkie trzy mecze ligowe, a także finał Pucharu Polski z Arką Gdynia. Jeżeli będzie kontynuował swoją passę i warszawianie obronią mistrzostwo, będzie miał mocną kartę przetargową, która być może przekona Dariusza Mioduskiego, aby Klafurić pozostał pierwszym trenerem Legii.

Więcej o: