Gino Lettieri, nowy bohater LOTTO Ekstraklasy. Śmiali się wszyscy, tak jak z bramkarza, który znów zachwycił

- Wszyscy myśleli, że przychodzi nieudacznik. Człowiek z niemieckiej trzeciej ligi, bez nazwiska, tak naprawdę bez poważnej pracy trenerskiej. A teraz? Trzeba docenić jego pracę - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Grzegorz Piechna, były król strzelców ekstraklasy. Słowa Grzegorza Piechny doskonale oddają sytuację Gino Lettieriego, który wykonuje świetną pracę w Koronie Kielce. Kto został bohaterem? Kto strzelił najpiękniejszego gola, a kto zaliczył spektakularną wpadkę? Zobaczcie zestawienie Sport.pl, które przygotował Dominik Wardzichowski.

Gino Lettieri, nowy bohater ekstraklasy. Śmiali się z niego wszyscy, tak jak z bramkarza, który znów zachwycił. Szalona interwencja

- Wszyscy myśleli, że przychodzi nieudacznik. Człowiek z niemieckiej trzeciej ligi, bez nazwiska, tak naprawdę bez poważnej pracy trenerskiej. A teraz? Trzeba docenić jego pracę - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Grzegorz Piechna, były król strzelców ekstraklasy.

Słowa Grzegorza Piechny doskonale oddają sytuację Gino Lettieriego, który wykonuje świetną pracę w Koronie Kielce.

Kto został bohaterem? Kto strzelił najpiękniejszego gola, a kto zaliczył spektakularną wpadkę?

Zobaczcie zestawienie Sport.pl, które przygotował Dominik Wardzichowski.

Lasza Dwali Lasza Dwali Ekstraklasa TV/Screen

Wpadka kolejki - Lasza Dwali (Pogoń Szczecin)

Nie ma wątpliwości. Reprezentant Gruzji był najsłabszym piłkarzem 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jego bezsensowny faul w polu karnym dał Legii Warszawa rzut karny, którego na gola zamienił Łukasz Broź.

To nie był jednak koniec problemów gruzińskiego obrońcy. W 82. minucie piłkarz Pogoni Szczecin chciał wybić piłkę z pola karnego, a strzelił samobója.

Michał Gliwa Michał Gliwa Ekstraklasa TV/Screen

Interencja kolejki - Michał Gliwa (Sandecja Nowy Sącz)

Bramkarz Sandecji Nowy Sącz ma za sobą fenomenalną rundę. Gdyby nie jego interwencje, sytuacja małopolskiego klubu byłaby dużo gorsza. 29-latek jest jednym z największych zaskoczeń nowego sezonu, ale to co zrobił w spotkaniu z Wisłą Kraków jest fenomenalne.

Absolutnie genialna interwencja, którą możecie zobaczyć TUTAJ

Thibault Moulin Thibault Moulin Ekstraklasa TV/Screen

Gol kolejki - Thibault Moulin (Legia Warszawa)

Mistrzowie Polski pokonali w Szczecinie Pogoń 3:1 i zgarnęli kolejne trzy punkty w LOTTO Ekstraklasie. Gra zespołu Romeo Jozaka nie porwała. Legia była momentami zepchnięta do głębokiej defensywy, ale pomógł jej piękny gol Thibaulta Moulina. I to w jakim momencie!

Piękne, techniczne uderzenie pomocnika Legii zobaczycie TUTAJ

Romeo Jozak, premier Legii Romeo Jozak, premier Legii Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Cytat kolejki - Romeo Jozak (Legia Warszawa)

Okazuje się, że mecze z ostatnim zespołem w tabeli nie należą do ulubionych spotkań nowego szkoleniowca Legii Warszawa. Romeo Jozak zagrał już dwa takie mecze - z Cracovią i Pogonią.

- Może w niektórych ligach mecze pomiędzy wiceliderem i ostatnią drużyną są łatwiejsze, ale nie w Polsce - przyznał po meczu w Szczecinie Jozak.

Bohater kolejki - Gino Lettieri (Korona Kielce)

- Wszyscy myśleli, że przychodzi nieudacznik. Człowiek z niemieckiej trzeciej ligi, bez nazwiska, tak naprawdę bez poważnej pracy trenerskiej. A teraz? Trzeba docenić jego pracę - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Grzegorz Piechna, były król strzelców ekstraklasy.

Słowa Grzegorza Piechny doskonale oddają sytuację Gino Lettieriego, który wykonuje świetną pracę w Koronie Kielce. W 15. kolejce jego zespół rozbił na własnym stadionie Śląsk Wrocław 3:0.

Czwarte miejsce w tabeli. Siedem zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki. To bilans kieleckiego klubu w tym sezonie. Solidność poparta ciężką pracą.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.