Sobiech, Boruc, Kuszczak. Tych Polaków można pozyskać za darmo!

Rozpoczął się 2017 rok a to oznacza, że piłkarze z kontraktami ważnymi do końca tego sezonu mogą już podpisać umowy z nowymi pracodawcami. Jacy Polacy znajdują się na tej liście? To byłaby całkiem niezła ekipa!

Tych Polaków można pozyskać za darmo!

Rozpoczął się 2017 rok a to oznacza, że piłkarze z kontraktami ważnymi do końca tego sezonu mogą już podpisać umowy z nowymi pracodawcami. Jacy Polacy znajdują się na tej liście? To byłaby całkiem niezła ekipa!

Tomasz Kuszczak znajduje się w świetnej formie w Birmingham City. W grudniu grał nawet w specjalnej masce, bo w trakcie jednego ze spotkań złamał nos. To jego drugi sezon w Birmingham. Klub obecnie zajmuje 13. miejsce w Championship i wygląda na to, że nie będzie walczył ani o utrzymanie, ani o awans do Premier League. Polak zapowiadał, że jest gotowy na pozostanie w zespole.

Dante i Artur Sobiech Dante i Artur Sobiech LUKAS BARTH/REUTERS

Artur Sobiech

Hannover 96 spadł w poprzednim sezonie z Bundesligi, ale mimo to Artur Sobiech zdecydował się pozostać w tym zespole. Przed sezonem znakomicie spisywał się w sparingach, ale po kontuzji grał rzadziej. W 12 meczach strzelił tylko dwa gole. Jego Hannover walczy o powrót do Bundesligi, na półmetku sezonu zajmuje 2. miejsce - dwa punkty za Eintrachtem Brunszwik.

Artur Boruc

Artur Boruc ma pewne miejsce w składzie Bournemouth, w tym sezonie zagrał w 17 z 19 spotkań ligowych. Z tego względu trudno sobie wyobrazić, by angielski zespół nie przedłużył kontraktu z 36-letnim Polakiem na przynajmniej jeszcze jeden sezon. Ale Boruc będzie miał pełną dowolność w wyborze nowego klubu.

Janusz Gol Janusz Gol x

Janusz Gol

Janusz Gol nieco zniknął z naszych radarów po tym, jak odszedł z Legii Warszawa do Rosji. Ale w Amkarze Perm radzi sobie dobrze i jest pewnym punktem szóstego zespołu ligi rosyjskiej. Mówi się o tym, że zainteresowany jest nim Śląsk Wrocław.

Marcin Wasilewski

Czy Leicester City przedłuży kontrakt z Marcinem Wasilewskim na kolejny sezon? Trudno przewidzieć, bo Polak zagrał w zaledwie jednym meczu ligowym w tym sezonie oraz w Lidze Mistrzów - gdy "Lisy" miały już zapewniony awans z pierwszego miejsca. A może Wasilewskiego postara się pozyskać jakiś polski klub? Latem nad jego powrotem pracował Lech Poznań...

Wojciech Golla Wojciech Golla CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Wojciech Golla

Wojciech Golla regularnie wyróżnia się w holenderskiej Eredivisie w barwach NEC Nijmegen. - Nie mam żadnych sygnałów z reprezentacji. Nic na to nie poradzę. Staram się, robię wszystko, by się wyróżnić, ale nic z tego - powiedział w rozmowie z Interią nieco niezadowolony z tego, że jego występów nie docenił jeszcze Adam Nawałka. Interesują się nim m.in. kluby z Bundesligi, ale NEC będzie starało się go zatrzymać za wszelką cenę.

Główkuje Piotr Celeban Główkuje Piotr Celeban MIECZYSŁAW MICHALAK

Piotr Celeban

Czy Piotr Celeban zostanie w Śląsku Wrocław? Bardzo zależy na tym samemu klubowi, który ma zaoferować 31-letniemu piłkarzowi aż pięcioletni kontrakt! Celeban jest filarem defensywy Śląska, więc nic dziwnego, że Wrocławianie chcą go zatrzymać na dłużej.

Cezary Wilk w Realu Saragossie Cezary Wilk w Realu Saragossie realzaragoza.com

Cezary Wilk

Cezary Wilk to ogromny pechowiec. W Realu Saragossa doznał już dwóch poważnych kontuzji prawego kolana. Z tego względu stracił prawie dwa całe sezony. Polak został wyrejestrowany z kadry drużyny na ten sezon i po zakończeniu kontraktu zmieni klub. Tylko kto skusi się na 30-letniego piłkarza, który nie grał przez tyle czasu?

Piłkarze Wisły Kraków

Aż 12 zawodników może zimą opuścić klub 13-krotnego mistrza Polski. Piłkarzom "Białej Gwiazdy" za pół roku kończą się dotychczasowe umowy i już teraz mogą oni negocjować kontrakty z nowymi klubami.

O sytuacji w Wiśle pisze "Gazeta Krakowska". Z końcem czerwca wygasają umowy Łukasza Załuski, Michała Miśkiewicza, Michała Buchalika, Mateusza Zająca, Arkadiusza Głowackiego, Richarda Guzmicsa, Bobana Jovicia, Krystiana Kujawy, Rafała Boguskiego, Alana Urygi, Pawła Brożka i Mateusza Zachary. W tym gronie jest aż siedmiu piłkarzy podstawowego składu! Więcej tutaj >>

O sytuacji w Wiśle pisze "Gazeta Krakowska". Z końcem czerwca wygasają umowy Łukasza Załuski, Michała Miśkiewicza, Michała Buchalika, Mateusza Zająca, Arkadiusza Głowackiego, Richarda Guzmicsa, Bobana Jovicia, Krystiana Kujawy, Rafała Boguskiego, Alana Urygi, Pawła Brożka i Mateusza Zachary. W tym gronie jest aż siedmiu piłkarzy podstawowego składu!
Maciej Wilusz jest na liście potencjalnych wzmocnień Podbeskidzia Bielsko-Biała Maciej Wilusz jest na liście potencjalnych wzmocnień Podbeskidzia Bielsko-Biała ANNA KOWALIK

Maciej Wilusz

Wiśle kończą się kontrakty z wieloma piłkarzami, ale ma na oku już ich następców. Jednym z takich piłkarzy jest Maciej Wilusz. 28-letni środkowy obrońca nie mieści się w składzie Lecha Poznań i prawdopodobnie nie przedłuży wygasającego latem kontraktu. Wisła może pozyskać go już zimą.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.