MŚ 2014. Holandia - Meksyk. Herrera: Holendrzy grają agresywnie. Mam nadzieję, że sędzia będzie uważny

- Robin van Persie i Arjen Robben to świetni zawodnicy. Oczywiście, że ich się obawiamy. Jednak moi piłkarze grają bardzo dobrze w obronie i poradzą sobie z nimi - mówi przed meczem z Holandią w 1/8 finału MŚ trener Meksyku Miguel Herrera. Początek spotkania w niedzielę o 18. Relacja na Sport.pl i Z Czuba.

Meksykanie awansowali do 1/8 finału MŚ, zajmując drugie miejsce w grupie A za Brazylią i wyprzedzając Chorwację i Meksyk. Holandia, finalista poprzedniego mundialu, wygrała grupę B, odnosząc zwycięstwa z Chile, Hiszpanią i Australią.

- Wiem, że czeka nas ciężki mecz, ale jeśli zagramy z pomysłem, będzie dobrze - mówi Herrera.

I dodaje: - Holendrzy grają agresywnie. Taki mają styl. Mam jednak nadzieję, że sędzia będzie uważny i nie będzie unikał żółtych kartek. W ten sposób nasi rywale mogą kończyć mecz w osłabieniu. Dla nas byłaby to świetna okazja.

- Robin van Persie i Arjen Robben to świetni zawodnicy. Oczywiście, że ich się obawiamy. Jednak moi piłkarze grają bardzo dobrze w obronie i poradzą sobie z nimi. W fazie grupowej nie strzeliliśmy tylu goli, ile Holandia, ale to nie oznacza, że tym razem będziemy nieskuteczni. Mamy wyważony zespół, a to właśnie równowaga tworzy silniejszą drużynę - kończy trener Meksyku.

Tu zobaczysz najnowsze wyniki, tabele i terminarz mundialu

Jakim wynikiem zakończy się mecz Holandia - Meksyk?
Więcej o: