Ciężka choroba zrobiła z jego nogi plastelinę. Olimpijczyk szokuje [WIDEO]

Dyskobol Lawrence Okoye pokazał na Tik-Toku nietypowe nagranie. Widać na nim, jak pod naciskiem palca na skórę poniżej kolana tworzą się dołeczki, które długo nie znikają. Nagranie budzi przerażenie. "Jestem z plasteliny" - śmieje się na filmiku. Okazuje się jednak, że to efekt ciężkiej choroby.

Takiej przypadłości chyba nikt się nie spodziewał. Brytyjski dyskobol i olimpijczyk z 2012 roku z Londynu Lawrence Okoye pokazał, że coś dziwnego dzieje się z jego ciałem. Gdy mocniej przyciskał palcem, na jego nodze pojawiały się dość spore wklęśnięcia. Filmik umieścił na Tik-Toku. Wywołał on spore zamieszanie i szybko doczekał się aż 8,5 miliona wyświetleń. Niepokojące jest to, że skóra sportowca do końca nagrania nie wróciła do poprzedniego stanu.

Zobacz wideo Sensacyjne powołania Santosa? Problemy już na starcie

Wstrząsające nagranie. Olimpijczyk robił w nodze dołki jak w plastelinie. Ma zapalenie tkanki łącznej

W czasie nagrania Okoye wykonał kilka takich dołeczków i porównał swoją skórę do plasteliny. "To jest wstrząsające" - napisał, ostrzegając widzów o słabszych nerwach przed oglądaniem.

Okazuje się, że lekkoatleta ma infekcję skóry zwaną zapaleniem tkanki łącznej. Infekcja rozwinęła się po tym, jak kilka tygodni wcześniej zmiażdżył sobie nogę - pisze "New York Post". - Mnóstwo ludzi próbowało mnie przekonać, że mam chorobę serca lub wątroby, chorobę nerek, raka i cukrzycę, ale oczywiście tak nie jest - wspominał Brytyjczyk.

Przy tego typu chorobie skóra może także stać się czerwona i opuchniętą lub być ciepła i delikatna w dotyku. U sportowca rozwinęły się jednak wyjątkowo skrajne objawy. Na szczęście wklęśnięcia wkrótce zniknęły. Zapalenie to jest wyjątkowo groźne. Bez odpowiedniego leczenia może skutkować rozprzestrzenieniem bakterii, a w konsekwencji zapaleniem opon mózgowych lub bardzo groźną i potencjalnie śmiertelną sepsą (posocznicą).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Okoye w swojej karierze sportowej trenował nie tylko rzut dyskiem. Po letnich igrzyskach olimpijskich w 2012 r. na których zajął 12. miejsce, zdecydował się na futbol amerykański i występy w NFL. Sportowiec grał w Jets, Dolphins, Cowboys i Cardinals, ale po blisko 10 latach wrócił do lekkiej atletyki. W zeszłym roku zdobył nawet srebrny medal Igrzysk Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i brąz mistrzostw Europy w Monachium.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.