John Geddert popełnił samobójstwo. Kilka godzin wcześniej został oskarżony o 24 przestępstwa

Trener John Geddert powiązany z Larrym Nassarem - lekarzem kadry USA, który wielokrotnie wykorzystywał seksualnie gimnastyczki, za co został skazany na 175 lat więzienia - popełnił samobójstwo.

John Geddert, właściciel znanego klubu gimnastycznego Twistars w Michigan i były trener kobiecej drużyny olimpijskiej USA na igrzyskach w Londynie w 2012 r., w czwartek został oskarżony o 24 przestępstwa (w tym m.in. o handel ludźmi, molestowanie seksualne oraz okłamywanie funkcjonariusza policji). Kilka godzin po usłyszeniu zarzutów popełnił samobójstwo - poinformowało NBC News.

Zobacz wideo

Skoki narciarskie. Michal DolezalNiespodzianka! Michal Doleżal wybrał skład na konkurs MŚ na normalnej skoczni

Były trener amerykańskich gimnastyczek popełnił samobójstwo

63-letni Geddert miał powiązania z byłym lekarzem amerykańskiej kadry Larrym Nassarem, który już trzy lata temu został skazany za przestępstwa seksualne. Przestępstwa, za które usłyszał wyrok 175 lat więzienia i których miał dopuścić się wobec swoich byłych zawodniczek przez blisko 30 lat pracy z reprezentacją USA.

Nassar przyznał się do molestowania seksualnego 10 nieletnich, ale szacuje się, że skrzywdzonych przez niego zawodniczek mogło być nawet 500. Tym bardziej że w trakcie postępowania przesłuchano blisko 200 kobiet - w tym także nieletnich - i wszystkie zeznały, że padły ofiarami Nassara. Zresztą nie tylko jego, bo niektóre mówiły także o Geddercie, który już kilka lat temu został zawieszony przez amerykańską federację gimnastyczną i miał okłamywać prokuraturę w trakcie śledztwa przeciwko Nassarowi.

Caster Semenya czuje się prześladowana. Ruszyła do Strasburga. Caster Semenya czuje się prześladowana. Ruszyła do Strasburga. "Chronię prawa kobiet"

"Zarzuty wobec Gedderta dotyczą wielu aktów przemocy werbalnej, fizycznej i seksualnej. Do dziś wiele jego ofiar cierpi z powodu zaburzeń odżywiania - w tym bulimii i anoreksji - ale także prób samobójczych i okaleczania, które wynikały z wielokrotnego zmuszania ich do wykonywania czynności seksualnych i skrajnego wykorzystywania emocjonalnego oraz fizycznego, w tym napaści seksualnych" - zaznaczyła prokurator generalna stanu Michigan Dana Nessel kilka godzin przed informacją, że Geddert odebrał sobie życie.

Więcej o: