PLK na żywo w internecie

Sobotni mecz pomiędzy Anwilem Włocławek a Polpharmą Starogard Gdański będzie można obejrzeć na żywo w internecie na oficjalnej stronie ligi plk.pl. To pierwsza taka transmisja na tę skalę w Polsce

- Cieszę się, że rozwijamy tego typu działalność, bo właśnie w stronę telewizyjnych transmisji internetowych chcielibyśmy także pójść w przyszłości - mówi prezes PLK S.A. Jacek Jakubowski.

Jakubowski ostatnio w rozmowie ze Sport.pl mówił: - Pracuję także nad projektem Plk.tv, czyli telewizji internetowej, która pokazywałaby mecze spoza telewizyjnej ramówki. Chciałbym, aby Plk.tv ruszyła na dobre w przyszłym sezonie, ale inauguracja mogłaby nastąpić już w najbliższych miesiącach.

Mecze do internetu trafiły szybciej niż przypuszczano. - Dziękujemy bardzo władzom TVP S.A. za to, że wyszły naprzeciw potrzebom kibiców i jako wyłączny posiadacz praw telewizyjnych do rozgrywek PLK zgodziły się na transmisje - powiedział Jakubowski.

Pierwszą transmisję w sieci kibice będą mogli obejrzeć już w sobotę. Transmisję z meczu Anwilu z Polpharmą będzie można śledzić na plk.pl oraz esporttv.pl, która zajmie się realizacją meczu. Początek spotkania o godz. 18. PLK planuje także transmisję z jednego z meczów 21. kolejki.

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: