NBA. Mecz Knicks - Magic odwołany. Azbest na parkiecie

Wtorkowy mecz pomiędzy New York Knicks - Orlando Magic Marcina Gortata został odwołany, ponieważ po poniedziałkowym czyszczeniu sufitu i strychu Madison Square Garden, gdzie miało odbyć się spotkanie, na parkiet zaczęły spadać odpadki zawierające azbest. Nowy termin meczu nie został jeszcze ustalony.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Azbestowych odpadków nie udało się uprzątnąć przed meczem i organizatorzy nie chcąc ryzykować zdrowiem zawodników i kibiców zdecydowali się o przełożeniu meczu. Na razie nie wiadomo, kiedy mecz Knicks - Magic zostanie rozegrany. W środę gracze z Florydy zagrają u siebie z Minnesotą Timberwolves.

"Po poniedziałkowym meczu hokejowej drużyny New York Rangers w Madison Square Garden przeprowadzono czyszczenie strychu pod dachem hali i na parkiet zaczęły spadać odpadki zawierające azbest. Razem z niezależnymi ekspertami ocenimy ryzyko i podejmiemy właściwe działania. Zdrowie naszych klientów i pracowników jest najważniejsze. Hala zostanie ponownie otwarta, gdy będziemy mieli pewność, że jest stuprocentowo bezpieczna. Przepraszamy za wszelkie niedogodności" - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie New York Knicks.

Madison Square Garden oddano do użytku 1968 roku, a obecnie przechodzi renowację. W czerwcu z tego powodu przeniesiono do Prudential Center w Newark (New Jersey) draft NBA. Knicks w tym tygodniu mają dwa mecze we własnej hali - w piątek z Wizards i w niedzielę z 76ers. Nie wiadomo, czy się odbędą.

To już drugi raz w ciągu dwóch tygodni, gdy mecz Magic jest odwoływany, bo hala nie nadaje się do gry. 22 października koszykarze Orlando mieli grać w Tampie sparing z Miami Heat, ale organizatorzy nie potrafili przygotować parkietu do gry po rozgrywanym dzień wcześniej meczu ligi hokeja NHL.

W NBA odwoływanie meczów z powodu nieprzygotowania hali to rzadkość. 5 stycznia 1986 roku przerwano mecz Seattle SuperSonics z Phoenix Suns, gdy przeciekał dach hali Coliseum. Woda kapała na parkiet, a obsłudze nie udało się wytrzeć go do sucha. Zawodnicy podjęli próbę gry, ale co chwila zdarzały im się upadki. W połowie drugiej kwarty mecz został wstrzymany i po 55 minutach sędziowie zdecydowali się o jego definitywnym przerwaniu.

6 lutego 2010 roku odwołano mecz Washington Wizards - Atlanta Hawks z powodu śnieżycy.

Magazyn NBA. Życie po życiu w Cleveland i Toronto

Więcej o: