Sport.pl

Puchar Polski. Wszyscy uczestnicy już znani

Znamy wszystkich uczestników Turnieju Finałowego Pucharu Polski. Spotkania zostaną rozegrane w hali Arena Ursynów w Warszawie od 15 do 18 lutego 2018 roku.

Już wcześniej było wiadomo, że w turnieju zagra gospodarz, czyli Legia Warszawa, która w tym sezonie PLK, swoim pierwszym od ponad dekady w ekstraklasie, nie wygrała ani jednego meczu.

Oprócz tego zespołu weźmie w nim udział siedem najlepszych zespołów w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki na dzień 7 stycznia 2018 r. (godz. 23.59, biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych).

Po niedzielnych meczach wiemy, że w Warszawie zagrają również: Anwil Włocławek, MKS Dąbrowa Górnicza, Stelmet Enea BC Zielona Góra (mistrz Polski), Polski Cukier Toruń (wicemistrz), PGE Turów Zgorzelec, Asseco Gdynia oraz TBV Start Lublin.

Losowanie par ćwierćfinałowych oraz układu półfinałów odbędzie się w czwartek w warszawskim ratuszu. Cztery najlepsze drużyny w tabeli będą rozstawione. Anwil Włocławek i MKS Dąbrowa Górnicza swoje mecze 1/4 finału rozegrają w czwartek 15 lutego, a Stelmet BC Zielona Góra i Polski Cukier Toruń wystąpią w piątek 16 lutego.

Więcej o: