Deichmann Minimistrzostwa. Robert Lewandowski spełnił marzenia młodych piłkarzy z Polski

Napastnik reprezentacji Polski spełnił marzenia chłopców z U-9 Niemiec Bydgoszcz oraz U-11 Holandii Szczecin - najpierw na ich oczach strzelił wspaniałą bramkę w Lidze Mistrzów, a potem spotykał się z nimi i rozdał kilkadziesiąt autografów

Młodzi piłkarze ze Szczecina i Bydgoszczy zapracowali na to wspaniałą postawą na boisku. Możliwość obejrzenia meczu Ligi Mistrzów z wysokości trybun Allianz Areny oraz spotkanie z Lewandowskim zapewniło im zwycięstwo w dziewiątej edycji turnieju Minimistrzostw Deichamnna (wszystkie zespoły, które uczestniczą w turnieju przyjmują nazwę krajów).

W Bayernie można się zakochać

- Chłopcy zasłużyli na tę nagrodę. Wygrali wszystkie mecze, strzelili ponad 30 goli, a stracili tylko 4 - mówi trener młodych piłkarzy Chemika Bydgoszcz, Michał Stankiewicz. - Dla nich ten wyjazd był nie tylko spełnieniem marzeń. Będzie motywacją do jeszcze większego zaangażowania na treningach, do pełnego oddania się pasji. Poczuli, że ciężką pracą można zdziałać wiele i w przyszłości wybiec na wypełniony po brzegi 75-tysięczny stadion w Lidze Mistrzów - dodał.

Wycieczkę rozpoczęli od wizyty na stadionie Bayernu Monachium. Chłopcy najpierw przyglądali się jak obiekt jest przygotowywany do meczu z Atletico Madryt, a następnie zwiedzili wnętrze Allianz Areny.

Deichmann MinimistrzostwaDeichmann Minimistrzostwa PAWEL KOT 502283118

Poruszenie i uśmiechy na twarzach wywoływały nawet fotografie Roberta Lewandowskiego. Selfie przy jego miejscu w szatni - to była pozycja obowiązkowa. Na chłopcach z Bydgoszczy i Szczecina wrażenie zrobiło także klubowe muzeum. Zachwycali się ilością trofeów zdobytych przez Bawarczyków czy multimedialnymi atrakcjami, choć najwięcej czasu spędzili. na mini boisku. Wystarczyło pół godziny, kilka dwuosobowych zespołów, i turniej gotowy. Dla nich każda chwila na futbol jest odpowiednia.

Deichmann MinimistrzostwaDeichmann Minimistrzostwa PAWEL KOT 502283118

Wizytę zakończyli w sklepie klubowym, w którym zaopatrzyli się na mecz i spotkanie z Lewandowskim. Chłopcy kupowali różne gadżety, ale największą popularnością cieszyły się koszulki. Obiekt zrobił na nich ogromne wrażenie. - W Bayernie można się zakochać - przyznaje jeden z młodych chłopców, trzymając w rękach trykot z nazwiskiem Lewandowskiego.

Lewandowski spełnia marzenia

Najważniejszym punktem wycieczki był mecz Bayernu z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów i spotkanie z Robertem Lewandowskim. Carlo Ancelotti zapowiadał, że da odpocząć kilku kluczowym graczom, co wywołało niepokój wśród zwycięzców turnieju Deichmanna. Ku ich uciesze Lewandowski nie tylko wybiegł w pierwszym składzie, ale również strzelił wspaniałego gola, który przesądził o losach meczu. Kilku chłopców było również pod wrażeniem piłkarskich umiejętności Renato Sanchesa i Thiago Alcantary. Obaj, mimo młodego wieku, wyróżniali się na boisku. - Widzą, że już w tak młodym wieku można zrobić wielką karierę. Czują z nimi więź. To doskonały prognostyk - mówił Michał Stankiewicz.

- Ten moment, gdy Robert zdobywa bramkę zapamiętam do końca życia. To spełnienie marzeń - przyznaje Igor Durmaj, kapitan drużyny z Bydgoszczy.

Kilkanaście kolejnych spełniło się następnego ranka, gdy młodych piłkarzy, oglądających trening mistrzów Niemiec, odwiedził Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu chętnie rozdawał autografy, pozował do zdjęć i żartował.

Deichmann MinimistrzostwaDeichmann Minimistrzostwa PAWEL KOT 502283118

Kto wie, może za 10 lat któregoś z nich wprowadzi do szatni reprezentacji Polski.

Losowania Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Langil już żałuje [MEMY]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Copyright © Agora SA