Tak miażdżył Pudzianowski. Tak powalał Khalidov. Zobacz najlepsze nokauty gwiazd KSW 39 Colosseum

Gala KSW 39 Colosseum naszpikowana będzie występami najlepszych zawodników MMA w naszym kraju. Pięciu walk mistrzowskich jednego wieczoru w federacji nie było jeszcze nigdy. Do tego w akcji Pudzianowski, Khalidov, Różalski, Kita, Narkun czy powracający Jurkowski - to wszystko rozbudza wyobraźnie, tak jak oktagon na środku stadionu Narodowego. W oczekiwaniu na noc mocnych ciosów przypominamy nokauty bohaterów najbliższej gali.
Plakat promujący galę KSW 39 Plakat promujący galę KSW 39 KSW 39

Tak miażdżył Pudzianowski. Tak powalał Khalidov. Zobacz najlepsze nokauty gwiazd KSW 39 Colosseum

Gala KSW 39 Colosseum naszpikowana będzie występami najlepszych zawodników MMA w naszym kraju. Czterech walk mistrzowskich jednego wieczoru w federacji nie było jeszcze nigdy. Do tego w akcji Pudzianowski, Khalidov, Różalski, Kita,  Narkun czy powracający Jurkowski - to wszystko rozbudza wyobraźnie, tak jak oktagon na środku stadionu Narodowego. W oczekiwaniu na noc mocnych ciosów przypominamy nokauty bohaterów najbliższej gali.

Mariusz Pudzianowski Mariusz Pudzianowski Fot. Tomasz StaA'czak / Agencja Gazeta

Mariusz Pudzianowski

1. Zaczynamy od człowieka, który mocno spopularyzował MMA w Polsce. Mariusz Pudzianowski od 2009 roku zdążył stoczyć już w sumie 16 walk. Siły mistrzowi świata strongmanów nigdy nie można było odmawiać, ale z  każdą walką pokazywał też coraz lepszą technikę i wytrzymałość. Swoich rywali nokautował łącznie pięć razy. Rollesa Gracie  po półminutowym starciu na KSW 31. (na filmie od drugiej minuty)

Tomasz Narkun Tomasz Narkun MICHAŁ ŁEPECKI

Tomasz Narkun

Tomasz Narkun, mistrz w wadze półciężkiej, był nominowany w kategorii nokaut 2016 roku w KSW. Jego walka na 34. gali największej polskiej federacji z Cassio Barbosą skończyła się w mniej niż dwie minuty. Polak popisał się bowiem celnym latającym kolanem i serią ciosów na szczękę rywala. Narkun, jeśli chodzi o "reset" swoich przeciwników, serię ma znakomitą. Cztery jego ostatnie walki kończyły się nokautami lub poddaniem. W całej swojej karierze  jego wygrane przychodziły przed czasem. (Pogrom rywala od 60 sekundy wideo).

Marcin Wójcik Marcin Wójcik youtube.com

Marcin Wójcik

Narkun na KSW Koloseum powalczy z Marcinem Wójcikiem. Zawodnik z Piły też wykazał się na wspomnianym już  KSW 34.  Z Tomaszem Kondraciukiem rozprawił się w drugiej rundzie. Może nie tak efektownie jak Narkun, ale siłę i liczbę ciosów zmuszającą jego rywala do kapitulacji trzeba docenić.

Arianne Lipski Arianne Lipski youtube.com

Ariane Lipski

Jeśli ktoś uważa, że ciężkie nokauty to sprawa panów, niech zobaczy to, co niedawno w oktagonie zaprezentowała Ariane Lipski. Brazylijka polskiego pochodzenia w starciu z Sheilą Gaff walczyła z niezwykłym zacięciem, a po jej prawym sierpowym Niemce po prostu odcięło prąd. Starcie obu pań zostało uznane zresztą za walkę wieczoru KSW 36. Teraz Lipski na Stadionie Narodowym powalczy o mistrzostwo kategorii muszej. (Jej efektowny nokaut od 1:29 video).

Ariane Lipski Ariane Lipski youtube.com

Ariane Lipski

Jeśli komuś mało siły ciosów Lipski, to na deser jeszcze to: KSW 33 i efektowne rozprawienie się z Katarzyną Lubońską. Może 23-latka powtórzy taki wyczyn na Narodowym? (ta akcja od 58 sekundy).

Mamed Khalidov

Mamed Khalidov w KSW walczy od 2007 roku i jeszcze nie przegrał walki na galach tej federacji. W tym czasie poddawał m.in. Ryutte Sakuraia czy Melvina Manhoefa. Efektowne były też jego nokauty. Pół minutową walkę z Michałem Materlą wszyscy pamiętają, ale warto zerknąć też na jego starsze rozstrzygnięcia.  Styl, w jakim zdobył mistrzostwo świata w wadze półciężkiej na KSW 11 z Danielem Acacio.  dostarcza sporych wrażeń (od 25 sekundy).

Po lewej Mamed Khalidov podczas ceremonii otwarcia gali KSW 23: Królewskie Rozdanie. 8 czerwca 2013 r. Po prawej sportowiec podczas gali KSW 33 w 2015 r. (fot. KSW) Po lewej Mamed Khalidov podczas ceremonii otwarcia gali KSW 23: Królewskie Rozdanie. 8 czerwca 2013 r. Po prawej sportowiec podczas gali KSW 33 w 2015 r. (fot. KSW) Po lewej Mamed Khalidov podczas ceremonii otwarcia gali KSW 23: Królewskie Rozdanie. 8 czerwca 2013 r. Po prawej sportowiec podczas gali KSW 33 w 2015 r. (fot. KSW)

Mamed Khalidov

Nie gorzej było zresztą na KSW 19 gdzie rywal Mameda Rodney Wallace poległ z kretesem również w pierwszej rundzie. Amerykanin przyjął mocny prawy sierpowy tak, że zawodnik Arrachionu nie musiał nawet się do niego schylać. (wideo od 2:32).

Marcin Różalski i Mariusz Pudzianowski Marcin Różalski i Mariusz Pudzianowski youtube.com

Marcin Różalski

Poddań i nokautów Marcina Różalskiego też było kilka. Właśnie w ten sposób kończył połowę ze swych 10 walk w MMA. Wcześniej zwyciężał jako kick-boxer. Ostatnio na KSW po serii dwóch porażek Różal powrócił bardzo efektownie. Na gali w Gdańsku udusił samego Mariusza Pudzianowskiego, właśnie tak.

Więcej o: