Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Gala KSW 39 Colosseum naszpikowana będzie występami najlepszych zawodników MMA w naszym kraju. Czterech walk mistrzowskich jednego wieczoru w federacji nie było jeszcze nigdy. Do tego w akcji Pudzianowski, Khalidov, Różalski, Kita, Narkun czy powracający Jurkowski - to wszystko rozbudza wyobraźnie, tak jak oktagon na środku stadionu Narodowego. W oczekiwaniu na noc mocnych ciosów przypominamy nokauty bohaterów najbliższej gali.
1. Zaczynamy od człowieka, który mocno spopularyzował MMA w Polsce. Mariusz Pudzianowski od 2009 roku zdążył stoczyć już w sumie 16 walk. Siły mistrzowi świata strongmanów nigdy nie można było odmawiać, ale z każdą walką pokazywał też coraz lepszą technikę i wytrzymałość. Swoich rywali nokautował łącznie pięć razy. Rollesa Gracie po półminutowym starciu na KSW 31. (na filmie od drugiej minuty)
Tomasz Narkun, mistrz w wadze półciężkiej, był nominowany w kategorii nokaut 2016 roku w KSW. Jego walka na 34. gali największej polskiej federacji z Cassio Barbosą skończyła się w mniej niż dwie minuty. Polak popisał się bowiem celnym latającym kolanem i serią ciosów na szczękę rywala. Narkun, jeśli chodzi o "reset" swoich przeciwników, serię ma znakomitą. Cztery jego ostatnie walki kończyły się nokautami lub poddaniem. W całej swojej karierze jego wygrane przychodziły przed czasem. (Pogrom rywala od 60 sekundy wideo).
Narkun na KSW Koloseum powalczy z Marcinem Wójcikiem. Zawodnik z Piły też wykazał się na wspomnianym już KSW 34. Z Tomaszem Kondraciukiem rozprawił się w drugiej rundzie. Może nie tak efektownie jak Narkun, ale siłę i liczbę ciosów zmuszającą jego rywala do kapitulacji trzeba docenić.
Jeśli ktoś uważa, że ciężkie nokauty to sprawa panów, niech zobaczy to, co niedawno w oktagonie zaprezentowała Ariane Lipski. Brazylijka polskiego pochodzenia w starciu z Sheilą Gaff walczyła z niezwykłym zacięciem, a po jej prawym sierpowym Niemce po prostu odcięło prąd. Starcie obu pań zostało uznane zresztą za walkę wieczoru KSW 36. Teraz Lipski na Stadionie Narodowym powalczy o mistrzostwo kategorii muszej. (Jej efektowny nokaut od 1:29 video).
Jeśli komuś mało siły ciosów Lipski, to na deser jeszcze to: KSW 33 i efektowne rozprawienie się z Katarzyną Lubońską. Może 23-latka powtórzy taki wyczyn na Narodowym? (ta akcja od 58 sekundy).
Mamed Khalidov w KSW walczy od 2007 roku i jeszcze nie przegrał walki na galach tej federacji. W tym czasie poddawał m.in. Ryutte Sakuraia czy Melvina Manhoefa. Efektowne były też jego nokauty. Pół minutową walkę z Michałem Materlą wszyscy pamiętają, ale warto zerknąć też na jego starsze rozstrzygnięcia. Styl, w jakim zdobył mistrzostwo świata w wadze półciężkiej na KSW 11 z Danielem Acacio. dostarcza sporych wrażeń (od 25 sekundy).
Nie gorzej było zresztą na KSW 19 gdzie rywal Mameda Rodney Wallace poległ z kretesem również w pierwszej rundzie. Amerykanin przyjął mocny prawy sierpowy tak, że zawodnik Arrachionu nie musiał nawet się do niego schylać. (wideo od 2:32).
Poddań i nokautów Marcina Różalskiego też było kilka. Właśnie w ten sposób kończył połowę ze swych 10 walk w MMA. Wcześniej zwyciężał jako kick-boxer. Ostatnio na KSW po serii dwóch porażek Różal powrócił bardzo efektownie. Na gali w Gdańsku udusił samego Mariusza Pudzianowskiego, właśnie tak.