Faworyt do złota igrzysk wykluczony z rywalizacji. Potężny cios

Norweska ekipa jak dotąd nie ma szczęścia na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Kolejnym sportowcem, który zakaził się koronawirusem jest Jarl Magnus Riiber, czyli jeden z faworytów do złota w kombinacji norweskiej. Sześć innych gwiazd zostało z kolei określonych jako bliski kontakt.

Jarl Magnus Riiber jest niekwestionowaną gwiazdą kombinacji norweskiej. Choć ma dopiero 24 lata, trzy razy zdobył Kryształową Kulę, a do tego czterokrotnie sięgał po medale mistrzostw świata. Na liście sukcesów brakowało mu jedynie tak naprawdę złotego medalu olimpijskiego.

Zobacz wideo Horngacher rozpętał prawdziwą wojnę tuż przed IO. "Perfidne zbliżenia"

Kamil Stoch odpalił petardę, Piotr Żyła 7.! Ruszyły skoki na IO w PekinieKamil Stoch odpalił petardę, Piotr Żyła 7.! Ruszyły skoki na IO w Pekinie

Wielki pech norweskiej gwiazdy

Norweg słusznie był wymieniany w gronie głównych kandydatów do triumfu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Riiber jest aktualnie wiceliderem Pucharu Świata, ale na początku roku przegapił kilka konkursów w celu jak najlepszego przygotowania się do olimpijskiej rywalizacji. Sporo wskazuje na to, że jego marzenia mogą się nie ziścić.

Po czwartkowych testach 24-latek dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem. Pozytywne wyniki dał zarówno test, jak i próbka kontrolna. Jeszcze przed wylotem do stolicy Chin Riiber był oznaczony jako bliski kontakt osoby zakażonej. Czwartkowe testy potwierdziły zatem najgorszy scenariusz.

Norweg ma jeszcze nadzieję na występ

Riiber ma jednak jeszcze szansę na start. Pierwszy z konkursów w kombinacji norweskiej odbędzie się 9 lutego. Aby zakończyć okres izolacji przez dwa dni z rzędu należy uzyskać negatywne wyniki testu. Aby udział w zawodach był zatem możliwy, pierwszy z negatywów powinien wyjść 7 lutego. Drugi z indywidualnych konkursów planowany jest na 15 lutego, a dwa dni później odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Zabawny kłopot Rosjanki w hotelu. Wykiwał ją robot z jedzeniemZabawny kłopot Rosjanki w hotelu. Wykiwał ją robot z jedzeniem

Norweski komitet olimpijski w specjalnym oświadczeniu poinformował, że z rywalizacji może zostać wykluczonych sześciu kolejnych sportowców. To Ingrid Tandrevold, Johannes Boe, Marte Olsbu Roeiseland, Johanne Killi, Anna Odine Stroem i Joergen Graabak. Cała szóstka została określona jako bliskie kontakty.

Więcej o: