Londyn 2012. Sobota na Igrzyskach Olimpijskich

Sobota jest pierwszym oficjalnym dniem rozgrywek na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. I już pierwszego dnia liczymy na medal. We florecie walczyć będzie Sylwia Gruchała. W turnieju tenisa swoje pierwsze mecze rozegrają też Łukasz Kubot i Urszula Radwańska. W eliminacjach wioślarstwa wystartują złoci medaliści z Pekinu - czwórka podwójna mężczyzn. Relacja z całego dnia Z Czuba i na żywo na Sport.pl od 9.

Już od 9:15 będziemy mogli śledzić Polaków. W eliminacjach karabinu pneumatycznego kobiet wystartują Paula Wrońska i Sylwia Bogacka. Ewentualny finał o 11.

O 10:50 w wioślarstwie wystartuje czwórka podwójna kobiet w składzie Kamila Soćko, Joanna Leszczyńska, Sylwia Lewandowska i Natalia Madaj. O 11:10 w eliminacjach wystartuje polska ósemka mężczyzn . Około 12 popłynie czwórka wagi lekkiej mężczyzn w składzie Łukasz Pawłowski, Miłosz Bernatajtys, Łukasz Siemion i Paweł Randa. Pół godziny później popłynie czwórka podwójna mężczyzn , mistrzowie olimpijscy z Pekinu, w składzie Konrad Wasielewski, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Adam Korol. O 13 popłynie dwójka mężczyzn Wojciech Gutorski i Jarosław Godek. Około 13:30 w jedynkach wystartuje Michał Słoma.

O 11:00 rusza wyścig kolarski mężczyzn z udziałem Michała Kwiatkowskiego, Macieja Bodnara i Michała Gołasia. - Postaram się walczyć o zwycięstwo - zapowiada Kwiatkowski.

Eliminacje pływania na 100 metrów motylkiem o 11:34 rozpocznie Otylia Jędrzejczak. Ewentualny półfinał o 19:40. O 11:52 na 400 metrów stylem dowolnym wystartuje Mateusz Sawrymowicz. Ewentualny finał o 20:49. Dawid Szulich na 100 metrów stylem klasycznym popłynie około 12:53. Ewentualny półfinał o 21:30.

O 12 swój pierwszy mecz w turnieju siatkówki plażowej mężczyzn zaczną Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek. Ich rywalami będzie łotewska para Samoilovs - Sorokins.

O 12:30 w turnieju tenisowym debla kobiet mecz rozpoczną Klaudia Jans i Alicja Rosolska . Naprzeciwko staną Rosjanki Maria Kirilenko i Nadia Pietrowa. Około 14:30 swój pierwszy mecz rozpocznie Urszula Radwańska . Zmierzy się z Niemką Moną Barthel. Dwie godziny później powinien mecz z Grigorem Dimitrovem rozpocząć Łukasz Kubot . O 14:30 z Davidem Ferrerem i Feliciano Lopezem zmierzą się Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.

Od 12:50 rozpocznie się konkurs floretu kobiet z Martyną Synoradzką, Małgorzatą Wojtkowiak i Sylwią Gruchałą. Będzie trwał cały dzień. Ćwierćfinały od 16:30, półfinały od 19, pojedynek o brązowy medal o 20:10, a finał o 20:40.

O 20:00 w pierwszej rundzie turnieju tenisa stołowego z Brazylijczykiem Hugo Hoyama zagra Wang Zengyi.

Wejdź na kompletny terminarz sobotnich rywalizacji w Londynie .

Czy Sylwia Gruchała zdobędzie medal?
Więcej o: