"Madera - wyspa medali", czyli RS:Xy w Mistrzostwach Europy

Złoty medal Przemysława Miarczyńskiego, brązowy krążek Piotra Myszki, świetne wyścigi Zofii Klepackiej-Noceti, która, tylko z powodu rejestracyjnej pomyłki, z regat wróciła bez medalu. "Madera - wyspa medali" to filmowa relacja z Mistrzostw Europy w klasie RS:X. Reportaż już 20 marca o godz. 18.15 w TVP Sport.

Przemek Miarczyński od początku regat świetnie sobie radził, potrafił doskonale wykorzystywać zmiany kierunku wiatru w trudnych warunkach. Po pierwszym dniu wyścigów plasował się na drugiej lokacie, ale już drugi dzień przyniósł awans na pozycję lidera, której nie oddał do końca mistrzostw.

Ze zmiennym szczęściem żeglował Piotr Myszka. W pierwszych dniach regat utrzymywał się na 5. pozycji, ale przed wyścigiem medalowym awansował na 3. miejsce. Bezwietrzna pogoda uniemożliwiła rozegranie wyścigów medalowych i ostatecznie mistrzostwa zakończyły się wynikami z ostatniego dnia wyścigów finałowych. Tym samym brązowy krążek trafił do rąk Piotra Myszki.

Zobacz najlepsze chwile z regat!

Wśród kobiet świetne starty zaliczyła Zofia Klepacka-Noceti. Choć już pierwszego dnia regat finiszowała w czołówce, jury zdyskwalifikowało Zofię, ponieważ deska, na której żeglowała miała inny numer fabryczny niż ten, który został zgłoszony do regat. Z trzema dyskwalifikacjami Zosia nie poddała się. Do samego końca dzielnie odrabiała straty. Ostatecznie w mistrzostwach zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Gdyby nie dyskwalifikacje, pewnie wróciłaby ze srebrnym medalem.

Reportaż z Mistrzostw Europy będzie można zobaczyć już we wtorek 20 marca o godz. 18.15 na antenie TVP Sport. Regaty odbyły się między 23 lutego a 1 marca w Funchal na Maderze.

Wideo relacja z mistrzostw! Zobacz TUTAJ!

Więcej o: