Ewa Pajor

Polska piłkarka, występująca na pozycji napastnika w VfL Wolfsburg. W 2013 roku zdobyła z reprezentacją Polski mistrzostwo Europy do lat 17.
Facebook: facebook.com/EwaPajor17/
Instagram: instagram.com/ewa_pajor17/

Początki kariery

Pajor swoją piłkarską przygodę rozpoczynała w Orlętach Wielenin, ale po ukończeniu szkoły podstawowej przeniosła się do Medyka Konin. 14 kwietnia 2012 roku zadebiutowała w Ekstralidze, w meczu przeciwko drużynie AZS PSW Biała Podlaska (3:0), a sam zdobyła dwie bramki.
Oprócz tego została także najmłodszą piłkarką, jaka kiedykolwiek zagrała w Ekstralidze (miała wówczas 15 lat i 133 dni). Przepisy PZPN zezwalają na grę zawodniczkom, które ukończyły 16. rok życia, ale dla Pajor zrobiono wyjątek.

Sukcesy

W sezonie 2012/2013 zdobyła z zespołem Medyka Konin Puchar Polski. W meczu finałowym przeciwko RTP Unii Racibórz, wygranym 2:1, zawodniczka strzeliła dwa gole. Oprócz tego zdobyła także mistrzostwo Polski. W czerwcu 2015 roku podpisała dwuletni kontrakt z niemieckim klubem VfL Wolfsburg.

Reprezentacja

W czerwcu 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 17, a Polki zdobyły złoty medal. Ewa Pajor została nagrodzona przez UEFA tytułem najlepszej piłkarki w Europie.

Ewa Pajor

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.