Khan: Chcę walczyć z Mayweatherem w Anglii

Aktualny mistrz świata WBA wagi junior półśredniej Amir Khan (23-1, 17 KO) będzie bronił swojego pasa 11 grudnia w Las Vegas przeciwko Marcosowi Rene Maidanie (29-1, 27 KO), jednak już snuje wielkie plany na przyszłość. Khan zdradził, że jego głównym celem na rok 2011 jest spotkanie w ringu z Floydem Mayweatherem Jr (41-0, 25KO) w Anglii.

- Zawsze mówiłem, że chcę dużej walki w Anglii. Chcę aby wielkie pojedynki wróciły do tego kraju. Pojedynek z Mayweatherem może być jedną z nich. Chciałem spotkać się z Maidaną w Anglii, jednak on chciał walczyć w Stanach. To nie była moja decyzja, lecz wiem, że moi fani są właśnie tutaj i na następną walkę tu wrócę - oznajmił Khan.

Amir odniósł się również do swoich szans w potencjalnym pojedynku z Mayweatherem - Po walce z Ricky Hattonem Floyd oznajmił, że chce kiedyś stoczyć walkę w Anglii. Jestem jedynym bokserem na Wyspach, który jest w stanie nawiązać walkę z Mayweatherem. Możemy to zorganizować w Anglii i byłaby to wielka walka. Moim zdaniem styl robi walkę i myślę, że Floyd nigdy nie walczył z kimś tak szybkim jak ja. Z Freddie Roachem w narożniku byłbym pewny siebie. Ludzie widzą co osiągnąłem w boksie i to, że chcą mojej potyczki z Mayweatherem utwierdza mnie w tym jak daleko zaszedłem - powiedział Khan.

Więcej o boksie czytaj na Bokser.org ?

Więcej o: