Ligomistrzowe Oscary wg Z Czuba

Oscarowa gala za nami, kolejna faza Ligi Mistrzów przed nami. Jako że są to wydarzenia dla nas ważne, postanowiliśmy je połączyć. Oto nasz szampon i odżywka w jednym, czyli co by było, gdyby kluby w Champions League były oscarowymi aktorami i nie tylko aktorami.

Atletico Madryt - Nicholas Cage. Lokalny rywal Realu Madryt i bratanek Francisa Forda Coppoli. I klub, i aktor odnoszą czasem jakieś sukcesy, ciągle jednak w cieniu członków rodziny czy innych drużyn.

FC Porto - Robert Downey Jr. On na zdobycie Oscara nie miał szans, Porto nie dajemy ich w walce o tryumf w Lidze Mistrzów, chociaż i aktor i Portugalczycy potrafią grać.

FC Barcelona - Brad Pitt. Bije rekordy popularności i zwija kolejne nagrody. W tym roku znów z nominacją.

Olympique Lyon - Andrzej Wajda. Na swoim podwórku rządzi, ale szanse na tryumf ma tylko za całokształt twórczości. Niestety dla Francuzów, w Lidze Mistrzów to nie przejdzie.

Inter Mediolan - Martin Scorsese. Wszyscy od lat powtarzają co roku, że jest najlepszy, wspaniały, mocny jak nigdy, ale i tak może się okazać, że musi czekać na Mourinho, żeby coś wygrać.

Real Madryt - Al Pacino. Utytułowany i z fanami na całym świecie, ale od ostatniego sukcesu minęło sporo czasu i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Villarreal - ''Piorun'' . Ma nominację i jest wśród najlepszych, ale głównie z powodu braku konkurencji. Piorun ''Oskara'' nie ostał, Villarreal raczej nie dostanie się do półfinału.

Sporting Lizbona - Wojciech Malajkat . Na pierwszy rzut oka niepozorny. Na drugi też.

AS Roma - Angelina Jolie . Oni hurtowo ściągają piłkarzy z Brazylii , ona dzieci z krajów Trzeciego Świata. Zarówno Rzymian, jak i Angelinę fajnie ogląda się w akcji, ale jeśli możemy przewidywać jakieś sukcesy, to chyba tylko finansowe.

Manchester United - ''Titanic''. Ma lalusia na pokładzie i od czasu obsypania nagrodami dziwnie sporą liczbę fanów. W przeciwieństwie do tytułowego statku, ''Czerwone Diabły'' wcale nie muszą zatonąć.

Chelsea Londyn - ''Wszyscy ludzie króla'' . Plejada gwiazd i nadzieje na olbrzymie sukcesy, a w rzeczywistości tylko milionowe straty.

Bayern Monachium - Volker Schlöndorff. Najbardziej niemiecki na świecie.

Panathinaikos Ateny - Edward Norton. Jednemu i drugiemu dobrze w zielonym.

Juventus Turyn - Meryl Streep. Stara Dama

Arsenal Londyn - Tatum O`Neal. Ona Oscara zgarnęła w wieku 10 lat. ''Dzieciaki Wengera'' mogą po trofeum Ligi Mistrzów sięgną, mając lat tyle samo. Wszyscy łącznie.

Liverpool FC - Heath Ledger. Realne szanse na sukces dzięki roli Jokera. Czyli jakiegoś tam Johna Arne Riise. Oczywiście chodzi o sukcesy innych drużyn

Tutaj z kolei Oscary według Po Bandzie .

bazyl & miszeffsky