Z czuba błędnie typuje - igrzysk dzień 1.

Nasze błędne przewidywania wracają! Nie będziemy typować oczywiście wszystkich dyscyplin, tylko te nas interesujące (czyli w miażdżącej większości z udziałem Polaków). Dziś (de facto) pierwszy dzień zawodów, a to oznacza, że węszymy pierwszy polski medal.

Siatkówka żeńska: Polska - Kuba 3:2 Kubanki notowane są na trzecim miejscu w światowym rankingu, ale tak jak Polki nie uzyskały awansu do Pekinu w ramach Pucharu Świata. Decydujące gry o wyjazd na igrzyska toczyły z rywalkami od nas słabszymi (m.in. z takimi tuzami jak Trynidad i Tobago czy Salwador). Uważamy siatkówkę w wydaniu pań za sport tak chimeryczny, że każdy typ wydaje nam się podobnie prawdopodobny. Postawimy na minimalne zwycięstwo biało-czerwonych. Tak na zachętę.

Finały Kolarstwo, wyścig ze startu wspólnego Życzymy naszym reprezentantom - Tomaszowi Marczyńskiemu, Jackowi Morejkowi i Przemysławowi Niemcowi jak najlepiej, ale wróżymy raczej miejsca z przedziału 20-40. Kto wygra? Paolo Bettini mistrzostwo olimpijskie już zdobył (a poza tym już kończy karierę), więc postawimy na Alejandro Valverde, bo będzie wkurzony, że nie wyszło mu na Tour de France.

Podnoszenie ciężarów, kategoria 48 kg Marzena Karpińska to najniższa zawodniczka polskiej kadry olimpijskiej - ma 150 cm wzrostu. Jak udało nam się dowiedzieć, filigranowa sztangistka nie ma niestety szans w starciu z Azjatkami. Obawiamy się, że takie stwierdzenie przyjdzie nam na tych igrzyskach zbyt często używać. Strzelectwo - pistolet pneumatyczny Startuje Wojciech Knapik. Wstyd nam się przyznać, ale jedyne skojarzenie, jakie mamy z nazwiskiem Knapik, to

Tomasz Knapik

, czy raczej:

Czytał Tomasz Knapik

. W temacie Wojciecha wyczytaliśmy, że jest kompletnie nieprzewidywalny. Nie brzmi to najlepiej. Medalu się nie spodziewajcie.

Strzelectwo - karabin pneumatyczny Pierwszy dzień igrzysk, karabinek pneumatyczny, strzelają panie. Wspomnienie nasuwa się natychmiastowo...

...i ta sytuacja jest chyba zbyt jednoznaczna byśmy się dali nabrać. Sylwia Bogacka i Agnieszka Staroń zakończą w okolicach dziesiątego miejsca, a medal zdobędzie...

Szermierka - szabla indywidualnie Brązowy MEDAL dla ALEKSANDRY SOCHY . Koleżanki (Irena Więckowska i Bogna Jóźwiak) jeszcze zawalczą w drużynie o medal, Ola zdobędzie go już dziś. Z zawodu... żołnierz, ślub brała w Las Vegas, po prostu idealny zczubowy kandydat do medalu. Potencjalne rywalki na swej drodze ma trudne, zakładamy więc po wymęczających bojach porażkę w półfinale i na koniec piękne zwycięstwo w starciu o brąz.

Copyright © Agora SA