Jak wyglądają ulice poświęcone wielkim postaciom piłki nożnej? [ZDJĘCIA]

Kazimierza Deyny jest w kształcie rogala, na sir Aleksa Fergusona nie sprzedają suszarek, żeby znaleźć się na Diego Maradony trzeba jechać do... Brazylii - za pomocą Google Maps sprawdziliśmy, jak wyglądają ulice poświęcone wielkim postaciom piłki nożnej. Zapraszamy na wirtualny spacer.
Avenue de Iker Casillas w Mostoles Avenue de Iker Casillas w Mostoles źródło: google maps

Avenue de Iker Casillas w Mostoles

18 km na południowy zachód od Madrytu leży miasto Mostoles. A tam znajduje się uliczka poświęcona jednemu z najwybitniejszych bramkarzy w historii. Co zobaczymy przechadzając się aleją Ikera Casillasa? Można np. trafić na machającego faceta z dzieckiem na ręku:

Ulica im Ikera Casillasagoogle maps

A tak serio - przy ulicy mieści się m.in. kawiarnia, swoją siedzibę ma jedna z bardzo popularnych pizzerii i jest też bank. Z jednej strony mamy sieć sklepów, chodnik i ławeczki, a z drugiej drogę rowerową i piasek. Jest też skwer i dużo zieleni.

Sir Alex Ferguson Way Sir Alex Ferguson Way źródło: google maps

Sir Alex Ferguson Way

Ulica imienia legendarnego trenera Manchesteru United mieści się w pobliżu stadionu Old Trafford. Znajduje się na niej hotel, jest tez przystanek autobusowy, fabryki suszarek i gum do żucia niestety nie ma.

Ulica Kazimierza Deyny w Warszawie Ulica Kazimierza Deyny w Warszawie źródło: google maps

Ulica Kazimierza Deyny w Warszawie

Nie jest to najbardziej efektowna ulica w Warszawie. Mieści się na Bemowie i jest małą alejką doprowadzającą ludzi do rzędu bloków mieszkalnych i kończy się szlabanem. Miłośnicy symbolizmu w architekturze przestrzeni publicznej mogą być jednak usatysfakcjonowani - Deyna słynął z podkręconych kopnięć, a uliczka swoim kształtem delikatnie układa się w rogala.

Robert Enke Strasse Robert Enke Strasse źródło: google maps

Robert Enke Strasse

Ulica poświęcona cierpiącemu na depresję bramkarzowi, który w 2009 roku popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg, znajduje się w Hannoverze. Właśnie w tym mieście znajdował się ostatni klub piłkarza.

Ulica otoczona jest drzewami, dojeżdża się nią do Schutenplatz, jednego z największych terenów targowych w Niemczech (10 ha powierzchni). Początkowo stworzono go jako poligon dla żołnierzy, obecnie odbywa się tam m.in. Oktoberfest.

Aleja Jose Mourinho w Setubal Aleja Jose Mourinho w Setubal źródło: google maps

Aleja Jose Mourinho w Setubal

Malownicza uliczka nad zatoką Sado. Są tu restauracje, port i parkingi dla samochodów. Mury kilku budynków ubarwia graffiti. Ale żadnego malunku poświęconego wybitnemu portugalskiemu trenerowi samochód google nie wyłapał.

Ulica Kazimierza Górskiego Ulica Kazimierza Górskiego google maps

Ulice Kazimierza Górskiego

Jest kilka ulic w Polsce, których patronem jest najwybitniejszy polski trener piłkarski. Jedna z nich mieści się w Gdyni i znajduje się przy niej centrum handlowe, ale jest też hala sportowa i boisko.

 

gdgoogle maps

 

Ulicą Kazimierza Górskiego możemy też pospacerować w Gdańsku. A dojdziemy nią do Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

 

dsagoogle maps

 

Ulica Kazimierza Górskiego jest też we Włocławku. Styka się z aleją Fryderyka Chopina, na której jest sportowa Hala Mistrzów, gdzie gra m.in. Anwil Włocławek.

 

sdagoogle maps

 

A tak wygląda żwirowa uliczka Kazimierza Górskiego w Aleksandrowie Kujawskim:

 

grfgoogle maps

Alee Just Fontaine Alee Just Fontaine google maps

Alee Just Fontaine w Sarge-les-le-Mans

Najbardziej bramkostrzelny napastnik w historii mistrzostw świata (13 goli w sześciu meczach w 1958 roku) ma dwie ulice swojego imienia. Pierwsza - w miejscowości Sargé-les-le-Mans - jest tak malutka (a poza tym jest ślepa), że nie wjechał do niej samochód google.

A druga znajduje się w La Séguiniere w Kraju Loary.

Jak widać: cisza, spokój, przyczepa kempingowa.

Rue Just Fontainegoogle maps

Ulica im. Diego Maradony w Esp~rito Santo w Brazylii Ulica im. Diego Maradony w Esp~rito Santo w Brazylii źródło: google maps

Ulica Maradony w Espírito Santo w Brazylii

Diego Maradona był wybitnym argentyńskim piłkarzem, co jeszcze bardziej podkreśla powstanie poświęconej mu uliczki w... Brazylii. Ulica Diego Maradony znajduje się w jednym ze stanów tego krajów - Espirito Santo - i jest bardzo mała. Nie ma na niej nic prócz kilku biednych domków, niektórych w budowie.