Stadiony Z Czuba, czyli najładniejsze gole weekendu, których nie widzieliście [WIDEO]

Zapraszamy na kolejny już przegląd najlepszych bramek z rozgrywek, które niekoniecznie goszczą na waszych ekranach! W tym tygodniu nie mogło zabraknąć jednej z najładniejszych bramek w historii mundialu kobiet, zdobytej przez Carli Lloyd

Jonas Aguirre (Rosario Central)

Pomocnik Rosario Central Jonas Aguirre zdobył nieprawdopodobną bramkę w meczu ligowym przeciwko River Plate.

23-latek pognał lewym skrzydłem i z braku pomocy postanowił uderzać na bramkę osobiście. Prześlicznie przelobował bramkarza, goście wygrali 2:0.

Eduardo Vargas (Chile)

Byliśmy na mundialu kobiet, wypada zajrzeć też na Copa America. W finale żadna bramka - poza konkursem rzutów karnych - nie padła, ale w półfinale piękne trafienie dla gospodarzy zaliczył Eduardo Vargas. Chile pokonało Peru 2:1.

Bonus: kolejny fenomenalny rajd Lionela Messiego. Di Maria strzelił po nim swojego drugiego gola i w drugim półfinale Argentyna zmiażdżyła Paragwaj 6:1.

Carli Lloyd (USA)

Tego przeglądu nie można było zacząć inaczej. W finale mundialu kobiet USA pokonały Japonię 5:2. Amerykanki prowadziły 4:0 już po 16 minutach!

To wtedy Carli Lloyd skompletowała swojego hat tricka, strzelając jednego z najpiękniejszych goli w historii turnieju!

Matt Crossen (Anglia)

A teraz gol i historia z cyklu tych pokrzepiających. Reprezentant Anglii Matt Crossen zdobył bramkę efektownym lobem podczas mistrzostw świata piłkarzy z porażeniem mózgowym.

25-latek trzy lata temu doznał udaru. Od tego czasu ma ograniczoną zdolność ruchową po lewej stronie ciała. W meczu o piąte miejsce Anglia wygrała z Irlandią 2:0. Mistrzami świata zostali Rosjanie, którzy pokonali w finale Ukraińców 1:0. Brazylia wygrała brąz w meczu z Holandią (6:0).

Vaclav Cerny (Ajax)

Na deser, bardzo ładne trafienie, jakie na treningu Ajaksu zaliczył 17-letni Vaclav Cerny. Próba interwencji bramkarza chyba dodała jeszcze uroku temu golowi.

Młody pomocnik przeszedł do holenderskiego klubu w 2014 r. z FK Pribram. Jeśli wszystko robi tak dobrze, jak lobuje, to wkrótce możemy oglądać go wśród dorosłych piłkarzy klubu z Amsterdamu.